Davut Akaslan Bölünmez Bu Vatan

Müzik geçmişinde eski bir tarihe sahip olan Davut Akaslan 21 Mayıs Erzurum doğumlu bir sanatçıdır. Sanatçı küçük yaştan itibaren müzik ile beraber iç içe büyümüştür. 1978 yılında Fransa’ya yerleşen sanatçı bunun ardından profesyonel olarak 1985 yaşında müzik çalışmalarına başladı. 1990 yılında sanatçının Bölünmez Bu Vatan albümü kısa bir süre içerisinde tanınmasına yardımcı oldu. Davut Akaslan Bölünmez Bu Vatan eseri ile beraber kazanmış olduğu ününe yeni albümler ekleyerek devam etti. Sanatçının yurt dışında kameralardan uzak bir şekilde yaşantısını sürdürmesi ise onun her zaman sesi ile beraber gündem içerisinde yer alabilmesine yardımcı oldu.
Davut Akaslan Bölünmez Bu Vatan albümü ile beraber kazanmış olduğu ününe daha sonrasında ise 4 yeni albüm ile beraber sanat hayatına devam etti. Sanatçının müzik severlere sunmakta olduğu diğer albümlerden bazıları ise şunlardır,
Türk Gençliği
Gurbetten Sılay
Müjdeli Bahar
Vaziyet-i Durum olarak yer almaktadır. Sanatçının albüm isimlerini incelediğimiz takdirde ülkesine sürekli bir özlem barındırdığı görülmektedir. Yer alan bu özlem ile beraber Akaslan yurt dışında yaşayan gurbetçi Türk’lerin ilgisini beraberinde çekmeyi başardı.
Müzik alanında çeşitli eserlerinin yer almasının beraberinde sanatçının birde şiir alanında önemli çalışmaları bulunmaktadır. Birden fazla yazmış olduğu şiirlerinin bir kısmı bestelenmiş bir kısmı ise halen şiir formatında durmaktadır. Şiirleri ve albümleri ile sanatçının Fransa’dan ülkemiz içerisinde eserler vermesi ise sıla özlemine birçok kez değinmesine sebep olmuş. Şarkılarında ve şiirlerinde sanatçının ülkemize ve vatanına büyük bir özlem duymakta olduğu net bir şekilde görülmektedir. Akaslan’ın yer alan şiirlerinden bazıları ise şunlardır;
Şehit Ana
Zor Sevda ve Trafik gibi eserleri yer almaktadır. Eserlerinde kullanmış olduğu betimleme yeteneği en çok göze çarpmakta olan yeteneklerinden biridir.


Davut Akaslan Bölünmez Bu Vatan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir