Coşkun Sabah – Beni Unutma, Aşığım Sana

16 Ekim 1954 yılında Diyarbakır’da Tekin ve Roza çiftinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Taşkın Sabah ve Bülent Sabah isminde iki kardeşi vardır. Müziğe çok küçük yaşlarda ilgi duymaya başlayan sanatçı ilk profesyonel çalışmasını 1979 yılında Bir Tanrıyı birde beni sakın unutma adlı şarkısını kaydederek başlamıştır. Çeşitli şirketlerle birçok LP ve kaset dolduran sanatçı uzun çalışmalarının ardından adını müzik dünyasında duyurmaya başlamıştır.
1989 yılında ilk albümünü CD ye çeken sanatçı Ağlamak İstiyorum adı ile piyasaya sürmüştür. Emre Plak yardımıyla çıkan albümün hemen ardından 1990 yılında Beni unutma, aşığım sana adlı albümünü çıkaran sanatçı tam anlamında çıkışını bu albüm ile gerçekleştirmiştir. Coşkun Sabah – Beni unutma, aşığım sana bu yıllara damga vurmuş, en çok satanlar listesinin zirvesine oturmuştur. Emre plak ile birlikte Haberin var mı ve Kör Aşık – İsyanlardayım adlı albümleri çıkaran sanatçı, albümlerin kendinden izinsiz ve hazır olmadan piyasaya sürülmüş olması nedeni ile Emre Plak şirketini mahkemeye vermiş, yoluna Raks müzik ile devam etmiştir. 1993 yılında Alıştım Sana ve 1994 yılında İşte Coşkun Sabah adlı albümleri bu şirket ile çıkarmıştır. Daha birçok albüm çalışması yapan sanatçı, Ayrılmalıyım, Şahika, Bir gün gelecek, Okyanus, Aşk kitabı, Nihayet adlı albümlerini CD ye çekmiştir. Anılar, Haberin var mı, İspanyola ve Hatıram olsun adlı şarkılarına video klip çekilmiştir.
Coşkun Sabah Pegasus reklamında oynamış ve o dönem popüler olan Anılar adlı şarkısını reklam formatına göre yorumlamıştır. Ayrıca sanatçı bu şarkısını günümüze kadar yaptığı çalışmaları içinde en iyisi olarak kabul etmiştir. Müzik hayatına adım attığı günden beri sayısız konser veren sanatçı büyük bir hayran kitlesine sahip ve 90lı yıllarda yazdığı şarkıları günümüzde hala dinlenmektedir.


Coşkun Sabah – Beni Unutma, Aşığım Sana mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir