Coşkun Demir – Heyamola

1948 yılında Tekirdağ ilinin Mürefte ilçesinde dünyaya gelen sanatçı eğitim hayatına yine Tekirdağ’da bulunan Şarköy ilçesinde başlamıştır. İlk ve ortaokul eğitimini burada tamamladıktan sonra Bursa’ya taşınan ailesi ile birlikte gelen sanatçı lise eğitimini Bursa Erkek Lisesinde okumuş ve başarı ile bitirmiştir. Üniversite eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinde başlayan sanatçının müzik ile tanışması da bu yıllara rastlamaktadır. Bu yıllarda Arı Dörtlüsü adlı müzik grubunu kuran sanatçı müzik dünyasına adım atmıştır. Üniversite yıllarının ardından askerlik ve iş hayatı sanatçıyı bir süre müzikten uzaklaştırmış olsa da içinde bir yerlerde müzik sevdası hep kaldı. 1979 yılında katıldığı Altın Mikrofon yarışmasında elde ettiği ödül sanatçıyı tekrar müziğe itmiş ve snatçı tüm zamanını müzik üzerine harcamaya başlamıştır.
Yarışmanın verdiği hırsla hemen çalışmalara başlayan sanatçı Sevgiye Tutsak adlı ilk 45liğini doldurmuştur. Bu kayıt ile birlikte Ali Kocatepe ile tanışan sanatçı hemen arkasından Bize Kalan Nedir adlı bir plak daha doldurmuştur. 1981 yılında Eurovision Türkiye yarışmasına katılmış ve Miras adlı parçası ile finale kadar yükselmiştir. 1982 yılında Dönme Dolap albümünü piyasaya süren sanatçı arabeske teslim olan Türk müziğine Pop müziği olarak o dönem bir nefes aldırmıştır. Daha sonra Eurovision a tekrar katılmak için başvuran sanatçı Heyamola adlı şarkısı ile başarılı olamamıştır. Fakat aynı şarkıya 45lik çeken sanatçı büyük bir satış performansı yakalamıştır. Coşkun Demir – Heyamola büyük bir çıkış yakalamış ülke genelinde isminden söz ettirir duruma gelmiştir.
Sanatçı başarılı çıkışını aralıksız sürdürmüş ve Türk müziğine sayısız eser kazandırmıştır. Kim o, Paramparça, Özledim, Eski sevdalar, Sevgi kuşun kanadında, Sokak kedisi ve Bir sevgi istiyorum isimli albümleri sırası ile piyasaya sürmüştür.


Coşkun Demir – Heyamola mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir