Ciguli – Binnaz

Gerçek adı Angel Jordanov Kapsov olan sanatçı 1957 yılında Bulgaristan Hasköy de dünyaya gelmiştir. Babası Hüseyin beyin Ahmet ismini koymak istese de o dönem Bulgaristan’da uygulanan İslami ve Türk baskılarından dolayı bu ismi çocuğuna koyamamıştır. Bunun dışında ailesi içerisinde Ahmet ismi kullanılmıştır. Babasının 1972 yılında vefat etmesi ile müzik hayatına adım atmasını sağlamış ve düğünlerde çalgı çalmaya başlayarak ailesine geçim kaynağı sağlamaya çalışmıştır. 1974 yılında evlenmiştir ve 1990 yılında ağabeyi ile birlikte Türkiye de İstanbul’a yerleşmiştir.
Profesyonel olarak müzik hayatına 1991 yılında gazino da Hülya Avşar’a akordeon çalarak başlamıştır. Bu yıllarda meyhanelerde çalmakta iken dikkatleri üzerine çekmeyi başlamış ilgi görmüştür. Bu doğrultuda albüm çalışmalarına da başlayan Ciguli lakaplı Angel Jordanov Kapsov 1993 yılında ilk albüm çalışmasını piyasaya sürmüştür. Ardından 1999 yılında Ciguli – Binnaz isimli albüm ile büyük çıkış yakalamış ve o dönem tüm müzik severlerin severek dinlemesine yol açmıştır. Bu çıkışın ardından birçok albüm çalışmaları yürüten sanatçı sırası ile 2000 yılında Horozum, 2003 yılında Sabır Ya Sabır 2006 yılında Ben Akordiyonum, 2007 yılında Safinaz ve 2010 yılında Sensiz Kaldım Şimdi albümlerini piyasaya sürmüştür. Sanatçı bu dönemde birçok sahnede yer alırken bu dönemde birçok şehirde çeşitli konserlerde boy göstermiştir.
Sanatçı müzik hayatının dışında sinemalarda da oyunculuğu ile boy göstermiştir. Görev aldığı birkaç sinema olarak Neredesin Firuze, Biz Boşanıyoruz, Bu Son Olsun, Olur Olur ve Limonata sinema filmlerinde rol almıştır. 1974 yılında Aysel Hanım ile evlenen sanatçının bu evlilikten İbrahim ve Ferdi isminde iki tane oğlu dünyaya gelmiştir. Ayrıca sanatçı Kral TV Müzik Ödüllerinde En iyi çıkış yapan erkek sanatçı dalında ödüle layık görülmüştür.


Ciguli – Binnaz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir