Ceylan Ertem – Soluk

Müzik hayatına çocuk yaşlardan başlayan Ceylan Ertem 1980 Adapazarı doğumlu olup, küçük yaşlarda müzik alanında kendisini sıra dışı tavrından da görüleceği üzere yetiştirmeye başlamıştır. 1992 yılında Adapazarı belediyesi içinde çocuk ve gençlik korosunda ilk müzik soluğunu almaya başlayan sanatçı, bu konuda kendisini daha da yetiştirmek ve yeni hedeflere ulaşmak üzere İstanbul da yaşamaya başlamıştır. İstanbul da 1 yıl süren müzik eğitimi ardından Müjdat gezen ile yolları kesişen sanatçı Batı Müziği alanında burada ayrıca 2 yıl eğitim almıştır.
Müzik konusunda kendisini hızla ve istikrarla yetiştiren sanatçılardan biri olarak bildiğimiz Ceylan Ertem 2000 yılında Tuncay Korkmaz ile beraber Animayı kurdu. 2007 yılına vardığımız zaman Yıldız Teknik Üniversitesinde Sanat Tasarım fakültesi içinde Duygusal Sanatlar bölümünden çok da tanıdık olmadığımız Müzikoloji eğitimi aldı. Farklı eğitimlerin sayesinde günümüz müziğinde en iyi yerlere gelen bir kişi olarak hayran kitlesiyle müzik dünyasına kafa tutmayı başarmış isimlerden bir tanesi olmaktadır. Farklılık içerisinde değişik dal ve branşlarda sizler için en iyi müziği yapmayı planlayan ve ilkeli tavırlarıyla etkileyici müziğini bir arada tutan güzel bir ses sanatçısı olmakta ayrıcalıktır.
2008 yılında Açık radyo da 26 hafta süren Şupidap adlı radyo proğramını kendisi hazırladı ve sundu. Yine aynı yıl içinde Berlin de başlayan bir çalışmaya dahil oldu ve Oktophone isimli projede ayrıca Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile yol aldı. 2010 yılında Fransız alternatif gruplardan United Fools ile konser verdi ve yine aynı yıl içinde Hollanda’nın alternatif gruplarından olan Barana ile 1 ay süren bir konser turnesine çıktı. 2010 yılı bizim Ceylan Ertem Soluk olarak hatırlayacağımız bir yıl oldu.


Ceylan Ertem – Soluk mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir