Çetin Alp – Son Defa Görsem

Çetin Alt Türk müziğinin güzide sanatçılarından biri olarak hayatımızda yer almaktadır. 21 Haziran 1947 yılında dünyaya gelen sanatçı müzik ile iç içe büyümüş bir isimdir. Müzik hayatına ise sanatçının Altın Ses yarışması ile beraber başlamıştır. Bu yarışma içerisinde birincilik alan sanatçı sonrasında müzik hayatına dair ilk 45’liğini çıkarmıştır. Sezen Cumhur Önal’ın sözlerini yazmış olduğu Yunanca bir şarkı ile 45’liğini piyasaya sürmektedir. Bu plağı ile büyük bir üne kavuşan sanatçı ardından Çetin Alp Son Defa Görsem ile beraber daha büyük bir başarı elde etti. Bu dönem içerisinde kazanmış olduğu başarıları ile ülke genelinde aranan ve dinlenmekte olan isimler arasında yer aldı.
Çetin Alt Son Defa Görsem ile elde etmiş olduğunu ününü sonrasında Eurovizyon ve ardından ise Los Angeles’te yer alan Dünya Şarkıcı Yarışmasında üçüncülük elde ederek daha büyük bir ün sahibi oldu. Çünkü artık dünya genelinde bir isim olarak anılıyordu. Sonrasında müzik alanında büyük bir çöküş ile karşılaşan sanatçı 1983 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi Kısa Dalga Vokal grubu ile beraber temsil etmiştir. Bu yarışmadan sanatçının sıfır puan alarak ayrılması büyük bir yıkım olmuştur.
2004 yılında yapılacak olan Eurovision şarkı yarışmasının finaline 3 gün kala sanatçı evinde kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir. Hayat veda edişinin ardında ise sanatçının 1983 yılına kadar çıkarmış olduğu plaklar akıllarda kalmaktadır. Bunun beraberinde Çetin Alp Son Defa Görsem halen akıllardan silinmemektedir. Sanatçının çıkarmış olduğu plaklardan bazıları ise şunlardır;
Sen Bir Yana, Dünya Bir Yana – Herşeyi Unutalım
Günah Bize – Meçhul Karanlık
Ayrılık Yok Artık – Bir Gün Biter Demiştin
Bir Kadeh Atınca Birşeyin Kalmaz – Hatıralar
Çek Çek – Sana Ne Olmuş
Elveda – Son Defa Görsem
Son Olsun – Sonsuz Aşk olarak yer almaktadır.


Çetin Alp – Son Defa Görsem mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir