Cenk Yüksel – Vura Vura

Pop müzik sanatçısı olan Cenk Yüksel 12 Ağustos 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesinde Devlet Konservatuarından mezun olarak eğitimini tamamlayan sanatçı, aynı zamanda opera sanatçıları olan Erol Uras, Nilgün Serimoğlu ve Çağnur Gürsan ile çalışmış şan dersleri almıştır. Bunun dışında Alaeddin Yavaşça, Tülin Korman, Çetin Körükçü ve Rahmi Sönmezocak’tan üslup ve repertuar dersleri almıştır. Ayrıca Fahri Akarsu ile müzikal, Kaya İlhan ile dans teknikleri üzerine çalışmıştır. 24 yaşında katıldığı Akademi Türkiye adlı yarışmada dikkat çeken sanatçı Tarkan’ın orkestrasında vokallik yapmıştır.
Tarkan ile 3 yıllık bir beraberlikten sonra kendi şarkılarını söylemek için orkestradan ayrılan sanatçı, albüm çalışmalarına hız vermiştir. DMC ve Jinge Box müzik şirketleri ile anlaşarak ilk albümü Vura vura adı ile piyasaya sürmüştür. Albüm müzikseverlerin beğenisini kazanmıştır. Albümde yer alan cover şarkısı Vura vura ve Asma bu kadar adlı şarkılarına klip çekmiştir. Cenk Yücel – Vura vura müzik kanallarında zirvedeki yerini almıştır. Mezun olduğu okulda eğitmen olarak görev yapmaktadır. Kendisinin de bir yarışma sayesinde tanınması nedeniyle, bu tür yarışmalardan çıkan insanların yaşadığı sorunları yansıtmak ve yaşanılan birçok şeyin aslında televizyonda görüldüğü gibi olmadığını insanlara göstermek istemiştir. Popüler yıldız yaratmak amacı ile hazırlanan yarışmalar, yarışmaya katılan adaylar ve adayların yarışma sonrası psikolojik ve sosyolojik durumları, adlı akademik bir çalışma yapmıştır.
Sanatçı bayan vokallerini de kullanabilme yeteneğine sahiptir. Dört oktavlık sese sahip olan sanatçının bu özellikleri beş milyon da bir kişi de görülmesi ile tanınmaktadır. Oyunculuk işine de giriş yapan sanatçı 2007 yılında vizyona sürülen İlk aşkım adlı sinema filminde başrol oynamıştır. Sanat hayatına ara vermeden devam etmektedir.


Cenk Yüksel – Vura Vura mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir