Cenk Taner – İzin Vermedi Yalnızlık

Sanatçı, 1966 yılında Kocaeli ilinin Gölcük ilçesinde dünyaya gelmiştir. Eğitime yatılı olarak Göztepe Pansiyonlu İlkokulunda başlamıştır. Ortaokulu Değirmendere’de okuyan sanatçı daha sonra lise eğitimine Kuleli Askeri Lisesinde başlamıştır. Burada kısa bir süre eğitim aldıktan sonra düz lisede eğitimine devam etmiştir. Lise eğitimini bitirdikten sonra öğrenim hayatına üniversite eğitimini İletişim Fakültesinde tamamlayarak bitirmiştir. Eğitim hayatını sonlandırdıktan sonra müziğe yönelmiştir.
Müzik hayatına şarkı sözü ve beste yaparak başlayan sanatçı aynı zamanda albüm çalışmaları da yapmıştır. 2001 yılında ilk solo albümü olan İzin vermedi yalnızlık adlı albümünü çıkarmıştır. Cenk Taner – İzin vermedi yalnızlık halkın beğenisine sunulmuş olumlu yorumlar almıştır. Aynı zamanda kitap yazarlığına da başlayan sanatçı 2004 yılında Andıran otu adını verdiği kitabı piyasaya sürmüştür. Yazdığı kitap ile de başarıyı yakalayan sanatçı, kitabın ikinci baskısı için Marjinal Kitap ile anlaşmış ve ikinci baskısını yapmıştır. Aynı şirket ile ikinci kitap içinde anlaşan sanatçı Özgür Olduğunda Marmara ismini verdiği ikinci kitabını yazmış ve kitapseverlerin huzuruna sunmuştur. Bu süreçte ikinci solo albümü Yoldan Çıkmış Şarkılar adı ile çıkaran sanatçı, albümünde ikinci kitabının ismini taşıyan Özgür olduğunda Marmara adlı bir parça bulunmaktadır.
Cenk Taner, kurucusu olduğu Kesmeşeker isimli grubuyla 1991-2017 yılları arasında 8 tane albüm çalışması yapmışlardır. Dipten ve derinden, Aşk ve para, Tut beni düşmeden, İnsülin, İçinde içindekiler vardır, Kum, Doğdum ben memlekette, Kadıköy adlı albümlere imza atan grup müzik hayatına devam etmektedir. 2016 yılında müzik gruplarını konu alan Sar Doksana adlı belgesele konu olmuşlardır. Ayrıca sanatçının hayatını konu alan Zarfın içindeki adam bendim adlı belgesel Gökçe Kaan Demirkıran tarafından çekilmiş, piyasaya sürülmesi beklenmektedir.


Cenk Taner – İzin Vermedi Yalnızlık mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir