Cenk Durmazel – Badluck

Sanatçı 28 Eylül 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde alan sanatçı başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesinde Maden mühendisli bölümünü okuyarak tamamlamıştır. İstanbul Belediyesi konservatuarında Şan bölümünü kazanarak şan eğitimi almıştır. Müzik hayatı daha lise yıllarında başlamıştır. Bu yıllarda katıldığı Hey dergisinin yarışmasında ikinci olmuştur. Şan dersleri sırasında tanıştığı arkadaşları ile Badluck adlı grupta yer almıştır.
Katıldığı Badluck grubu sanatçının dönüm noktası olmuştur. 1992 yılında grubu ile aynı ismi taşıyan Badluck adlı albümü piyasaya sürmüşlerdir. Cenk Durmazel – Badluck halkın huzuruna sunulmuş ve beğeni kazanmıştır. Piyasa da adını duyuran grup birçok mekanda sahne alırken ülkenin çeşitli yerlerinde konser vermişlerdir. Yoluna yalnız devam etmek isteyen sanatçı 1995 yılında gruptan ayrılarak, Erdem Uygan ile beraber televizyon, radyo ve sahne programları sergilemiştir. 2000 yılında Kavırma adlı yeni bir grup kurarak çeşitli barlarda sahne alan sanatçı yaklaşık bir yıllık çalışmanın ardından ayrılmıştır. Son olarak 2005 yılında Malt adlı grubu kurmuş ve çeşitli çalışmalar yapmıştır. 2007 yılında Kendi adını taşıyan ilk albüm adı albümünü çıkarmıştır. 2010 yılında Arıza adlı albümü piyasaya süren sanatçı, 2014 yılında Merkezde araç yok arkadaşlar ve 2015 yılında Bozulmuşsun adlı single çalışmalarını çıkarmıştır.
Müzik hayatının yanı sıra televizyonda da sıkça boy gösteren sanatçı Gora ve Deliha adlı sinema filmlerinde rol almıştır. Bunun dışında Erdem Uygan ile birçok Tv programı ve radyoda yayın yapmıştır. Komedi türünde sunduğu programlarla dikkat çekmiş beğeni kazanmışlardır. En sevilen programları Müebbet Muhabbet adlı program olan sanatçı Power FM ile radyoda da yayın yapmışlardır. Sanatçı evli ve bir erkek çocuğuna sahiptir.


Cenk Durmazel – Badluck mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir