Cemre Kemer – Yalan

2000’li yılların en çok rağbet gören akımlarından biri olan pop ve teenage pop müziği akımının gruplarından biri olan Hepsi grubunun önemli vokalistlerinden Cemre Kemer… 17 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir genç sanatçı. İlköğretime Lütfü Banat İlkokulunda başlamış, daha sonra Sedat Simavi İlkokuluna devam etmiştir. Ortaokul ve liseyi de tamamladıktan sonra Klasik Bale eğitimi almaya başladı. Atatürk Kültür Merkezi’nde çocuk balelerinde birbirinden farklı rollerle gösteriler vermiştir. İlerleyen yaşamında müzik kliplerinde oynamış, şan eğitimi almış ve birçok reklam cingılını seslendirmiştir.
Arkadaşlarıyla beraber 2005 yılında, daha çok genç kitleye hitap eden şarkılarıyla Hepsi grubunu kurmuştur. Grup 2006’da Pepsi’den sponsorluk almış ve türk pop müziğinin yaşayan efsanelerinden Sezen Aksu’yla beraber Türkiye turnesine çıkmıştır. Daha sonrasında Kenan Doğulu ve Murat Boz gibi büyük isimlerle de çalışmıştır. 2007-2008 yılları arasında yayınlanan Hepsi 1 dizisinde kendiyle adaş Cemre karakterine hayat vermiştir. Bu dönemde Avrupa Yakası ve Benim Annem Bir Melek gibi uzun süre yayınlanmış popüler komedi dizilerinde konuk oyuncu olarak da oynamıştır. Genç oyuncu 2011 yılında Kral POP ve Hepsi 1 grubu ile Türkiye turnesine çıkmış ve büyük ilgi toplamıştır. Grup 2006’dan itibaren birçok ödül kazanmıştır. Tarzları sebebiyle zaman zaman eleştiriye mağruz kalsalar da bu eleştriler başarılarına engel olmamıştır. Günümüzde eski popülerliği olmayan grubun şarkıları hala genç kitle tarafından dinlenmektedir.
Tam olarak kendisine ait olmasa da Cemre Kemer-Yalan şarkısı Hepsi’nin en çok rağbet gören parçalarından biridir. İlk çıkan albümü olan Bir’in en çok dinlenen parçaları arasındadır. Bir ilk çıkan albüm olmakla beraber en çok satan ve beğenilen albümdür. Daha sonrasında çıkan albümler aynı popülerliğe erişememiştir


Cemre Kemer – Yalan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir