Cemil Özeren – Ceylan

Sanatçı 28 Mayıs 1966 yılında Balıkesir iline bağlı Bandırma ilçesinde dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimi için İzmir’e gelen sanatçı burada Erhan Güleryüz ile arkadaş olmuşlardır. Bu yıllarda çeşitli gruplarla hard rock türü müziklerle ilgilenen Cemil Özeren aynı zamanda şarkı sözü de yazmaktadır. Bir dönem Bodrum’da gitar öğretmenliği ve bir sürücü kursunda eğitmenlik yapmıştır. Bu dönemde çeşitli illerde birçok sahne performansı sergilesede sanatçı aradığı çıkışı yakalayamamış ve gruptan ayrılarak İstanbul’a taşınmıştır. Burada Erhan Güleryüz ile Ayna grubunu kurmuşlardır.
Sanatçı grubu ile birlikte ilk albüm çalışması olan Gittiğin yağmurla gel adlı albümü 1996 yılında piyasaya sürmüştür. Albümde yer alan Ceylan isimli parçayla çıkış yakalayan grup büyük beğeni toplamıştır. Cemil Özener – Ceylan, halk türküsünün rock tarzıyla seslendirilmiş olup müzik listelerinin bir numarası olarak uzun süre yer almıştır. Türk müziğine yeni bir tarz katan grup ülke genelinde birçok konser vererek sevenlerine kavuşmuştur. Sanatçı çıkış yakaladığı grupla daha sonra 4 albüm çalışmasında daha bulunmuştur. Dön Bak Aynaya, Şarkılar ve Türküler, Çayımın Şekeri albümlerini çıkaran grupta sanatçı son olarak 2002 yılında Bostancı Durağı albümünü çıkardıktan sonra Erhan Güleryüz ile müziklerinde ki farklılıklar nedeniyle yol ayrımına gelmişlerdir. Yeni grubu Destan’ı kuran sanatçı 2012 yılında Cemi Cümle isimli solo albümünü yapmıştır.
Ünlü sanatçı Cemil Özeren karaciğer yetmezliği nedeniyle müzik kariyerine son vermiş ve tedavi görmeye başlamıştır. Bir süre tedavi görmesine rağmen kurtulamayan sanatçı tedavi gördüğü Bahçelievler Medical Park Hastanesinde hayatını kaybetmiştir. Tüm sanatçı arkadaşlarını ve sevenlerini üzen sanatçının uzun süre beraber çalıştığı yakın arkadaşı Erhan Güleryüz, Cemil Özeren ile yeni bir solo çalışması planladıklarını fakat hayata geçiremediklerini belirtmiştir.


Cemil Özeren – Ceylan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir