Cemil Demirbakan Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer

Ahmet Cemil Demirbakan 7 Mayıs 1971 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokuldaki günlerinden itibaren kurdukları müzik gruplarında sürekli olarak solist rolünü üstlenmiştir. Şarkılara kattığı yorumu ve kendine has sesiyle Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Sanatçının çıkardığı ilk single “Beni Sensiz Düşünme”dir.
Asıl mezun olduğu alan Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüdür. Büyük çapta ilk grubu olan Sıkoçbırayt Kardeşler adlı grubu 1990 senesinde kurdu. İlk müzik deneyimlerini bu grupla edindi. Askere gidip geldikten sonra Antalya Divan Oteli’nde sahnelere tekrar çıkmaya başlayan Demirbakan, tanıştığı Onno Tunç’tan çok etkilendi. 2 sene boyunca sadece müzikle ilgilendikten sonra iş hayatına dönerek 2 sene de mühendislik yaptı. 90’lı yılların sonuna doğru Cornflakes isimli bir cover grubu oluşturdu. Yüksek Sadakat adlı grup kurulana kadar çalışmalarına burada devam etti ve yeni tecrübeler kazandı.
Sanatçı cornflakes’ten sonra Yüksek Sadakat isimli müzik grubunun ilk solistliğini yaptı. Grupla birlikte Cemil Demirbakan Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer, Pervane ve Kafile gibi şarkılarla ismini tüm Türkiye’ye duyurmayı başardı. 2006 yılında çıkardıkları ilk albümden sonra Demirbakan, 2007 yılında gruptan ayrılma kararı aldı. Daha sonrada yaptığı bir röportajında gruptan ayrılma kararı almasının sebebinin evlilik olduğunu belirtti.
Sanatçı 2012 senesinde “Karışık Kaset” adlı solo albümünü piyasaya sundu. Bu albümün en sevilen ve en çok dinlenen parçası ise “Aşk Diye Buna Derler” adlı şarkı olmuştur. Sanatçı 2014 yılında 17 yıllık kurumsal kariyerine son vermiş, tüm zamanını tamamen albüm çalışmalarına ayırmaya başlamıştır. Sanatçının 2016’da en çok beğenilen eseri ise “Ceviz ağacı” isimli şarkısı olmuştur.
Şarkıcı Meyra ile de düetleri olan Cemil Demirbakan evli olup bir kız çocuğuna sahiptir.


Cemil Demirbakan Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir