Cem Özkan Kendime

1969 yılında İstanbul’da doğan Cem Özkan müzik tutkusuna ilk olarak basgitar ile beraber başladı. 1987 yılında bu enstrüman ile tanışan sanatçı kısa süre içerisinde bir müzik grubu kurarak müzik hayatına devam etti. China Band ismini verdikleri grup içerisinde Tarkan Mumkule ve Hakan Özeri gibi önemli isimlerde yer alıyordu. Kısa süreli bir grup çalışmasının ardından sanatçı Amerika’ya 1989 yılında giderek çeşitli gruplar içerisinde basgitar çaldı ve çeşitli besteleri ile beraber hayatımıza girdi. Amerika’dan 2000 yılında ülkemize dönen sanatçı Rebel Moves grubu ile beraber 5 yıl içerisinde birçok alan içerisinde konserler verdi.
Cem Özkan Kendime albümü ile beraber 2006 yılında önemli bir ün kazanarak müzik hayatına devam etti. Kendi besteleri bulunan sanatçının dizi müzikleri konusunda ise büyük bir başarısı yer almaktadır. Sanatçının dizilere hazırlamış olduğu dizilerden bazıları ise şunlardır;
İbreti Ailem
Koyu Kırmızı
Karakol
Bizim Yenge
5’e Beşer
Yerden Yüksek
Şen Yuva
Es-Es
Melekler Korusun
Kaçak Gelinler
Kertenkele ve Aşk Zamanı gibi önemli diziler için sanatçının çalışmaları bulunmaktadır. Dizi müziklerinin beraberinde sanatçının albüm alanında ise kısa bir süre içerisinde yeni bir proje ile beraber karşımızda yer alması bekleniyor.
Cem Özkan Kendime adlı albümü ile beraber kazanmış olduğu ünün arkasına yeni bir albüm daha ekleyerek müzik alanında hızlı bir çıkış yakalamak istiyor. Sanatçının bir dönem yurt dışındaki gruplarda çalması ve orada deneyim kazanması burada yapmış olduğu eserlerde bazı farklılıkların olmasına sebebiyet vermektedir. Bu farklılık sayesinde ise dinleyiciler farklı bir müzik türüne aşina olmaktadır. Dizi müziklerinde yer alan başarı ile beraber sanatçının yeni albümü içerisinde büyük işler başarması beklenmekte. Müzik severler tarafından yeni albümü merak ile beklenmektedir.


Cem Özkan Kendime mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir