Cem Kısmet – Uyandırmadan

1969 yılında Trabzon’ da dünyaya gelen sanatçı daha sonra ailesi ile birlikte Ankara’ya taşınmıştır. Eğitim hayatını Ankara’da tamamlayan sanatçı burada birçok öğrenciye, şan, piyano, gitar gibi müzik dersleri vermiştir. 1992 yılında Ahmet Başbağlar ile birlikte Pilli Bebek adlı grubun ilk adımlarını atan sanatçı askerlik görevi için çalışmalarına ara vermiştir. Askerlik dönüşü gruba Sonat Özer’in de katılımı ile grup yeniden çalışmalara başlamıştır. 1995 yılında resmen Pilli Bebek adını alarak kurulmuştur.
Grup adını bir süre TRT de çıkan bir çocuk programından almıştır. Uzun süren çalışmalar sonucunda 1999 yılında kayıtlara başlayabilen grup ilk albümlerini 2000 yılında Uyandırmadan adı ile piyasaya sürmeyi başarmıştır. Piyasaya hızlı bir giriş yapan grup uzun süren emeğin karşılığını almıştır. Cem Kısmet – Uyandırmadan büyük bir çıkış yakalamış, ülke genelinde adını duyurmuştur. İkinci albüm çalışmaları uzun sürünce grup birçok üyesini kaybetmiş yeniden yapılanmıştır. Yine zorlu ve uzun çalışmaların ardından 2007 yılında Olsun adlı albümü piyasaya çıkarmayı başaran grupta değişmeyen tek isim grubun kurucusu olan Cem Kısmet kalmıştır. 2010 yılında televizyonda yayınlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizinin müziklerini yapmaya başlamışlar ve bu dizide genellikle ikinci albümde yer alan şarkılara yer vermişlerdir. 2016 yılında Bu Biçim adlı bir albüm daha çıkarmışlardır.
Halen devam eden grupta sanatçı Cem Kısmet’e Emre Yalçıntaş, Arda Algan ve Çağlar Aytan eşlik etmektedir. Çalışmalarına aralıksız devam eden grup daha büyük kitlelere ulaşmayı başarmışlardır. 2001 yılında Ankara’da bulunduğu zamanlarda burada tanıştığı eşiyle evlenen sanatçı burada birçok bar ve organizasyonlarda sahne almıştır. 2005 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Grubu ile sayısız konsere imza atan sanatçı sevenleri ve hayranları tarafından yoğun ilgi görmektedir.


Cem Kısmet – Uyandırmadan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir