Cem Adrian Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım

Cem Adrian’ın asıl adı Cem Filiz’dir ve diğer adını sahne adı olarak kullanmaktadır. Cem Adrian 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne’de dünyaya gözlerini açmıştır. Türk müzisyen, söz yazarı, yapımcı ve aynı zamanda yazar kimlikleri ile tanınmaktadır. Cem Adrian’ın müziklerindeki tarzlar Alternatif rock, caz, blues, akapella, new wave, elektronika olarak geçmektedir. Etkin olduğu yıllar ise 2003 senesinden günümüze kadar incelenebilir. İmaj Müzik, UJR Productions, MK2, Dokuz Sekiz Müzik gibi çeşitli müzik şirketleri ile çalışmaları bulunmuştur. Hayatına genel bir açıdan bakıldığında babasının tüccar ve annesinin de ev hanımı olduğu, Yugoslavya göçmeni olduğu görülmektedir. Müzisyenlik yolundaki adımını ise Demet Sağıroğlu vasıtası ile tanışmış olduğu Fazıl Say’ın daveti ile Bilkent Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Fakültesi’ne girerek atmış bulunmaktadır.
Cem Adrian’ın asıl patladığı zamanlar ise çıkarmış olduğu Ben Bu Şarkısı Sana Yazdım adlı albümü zamanlarıdır. İlk olarak Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalışan Cem Adrian bu gruptaki çalışmalarını 2003 ile 2005 seneleri arasında devam ettirmiştir. Daha sonrasında Cem Adrian Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım adlı albümünü 2005 senesinde yayınladı. 2005 senesinde bu yayınlamış olduğu albüm bu tarz müzik sevenlerin oldukça hoşuna gitti ve Cem Adrian Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım adlı albümünden sonra pek çok başarılı albümün altına da imza attı.
Cem Adrian’ın 2005 senesindeki bu albümünün çok tutması ile birlikte hemen ardından 2006 senesinde de 13 şarkıdan oluşan Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti adlı albümü Aralık ayında piyasaya çıkartıldı. Aynı zamanda bu albümde Umay Umay, Denizhan, Suicide de konuk oldu. Daha sonrasında ise 2017 senesine kadar albümlerini peş peşe çıkartmaya devam etti.


Cem Adrian Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir