Cavit Karabey Sensizlik Öyle Zor Ki

Türk müziğinin önemli ses sanatçıları arasında yer alan Cavit Karabey, müzik hayatında yapmış olduğu çalışmaları ile sevenlerinin gönlünde taht kurmayı kısa bir sürede başarmıştır. Cavit Karabey 1968 senesinde Bayburt’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Ölümü ise Şanılurfa’nın Viranşehir bölgesinde 14 Ocak 2008 tarihinde gerçekleşmiştir. Oldukça usta bir Türk arabesk ve halk müziği sanatçısı olarak Türk müziğinde adını kazıttırmıştır. Cavit Karabey’in müziğe olan tutkusundan dolayı da genç yaşlarda müzik ile iç içe olduğu söylenebilir. Cavit Karabey Sensizlik Öyle Zor Ki adlı albümünü çıkarttıktan sonra da meşhur olma yolunda oldukça önemli bir başarıya imza atmış bir isimdir.
Cavit Karabey’in asıl parladığı dönemler 1986 yılıdır. Nitekim Cavit Karabey Sensizlik Öyle Zor Ki adlı albümünü de yine bu senede piyasaya sürmüştür. Cavit Karabey’in bu albümünü piyasaya sürmesinin hemen ardından, albümün çok tutulmasından dolayı da 19 adet albüme daha imza atmıştır. Cavit Karabey’in lakabı aynı zamanda Arabeskin Kralı olarak bilinmektedir. Uzun yıllar Türk arabesk ve halk müziği sanatçılığı yapan Cavit Karabey, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yer alan bir otelde kaldığı sıralarda kalp krizi geçirmiş ve hayata gözlerini yummuştur. Şu an mezarlığı ise Ankara Karşıyaka Mezarlığı’dır. Cavit Karabey aynı zamanda evlidir ve 3 tane de çocuğu bulunmaktadır.
Sensizlik Öyle Zor Ki adlı albümü piyasadaki çıkışını sağlayan bir albümdür. Oldukça tutması ile birlikte birbirini takip eden seneler boyunca Uğrunda Ölürüm, Kalbimdesin Kalbimde, Mahkum, Kısmetine Küs, Can Kalmadı, Senden Başka Tanımam, Garipler Sokağı, Yaralandım, Beton Duvar gibi 2006 senesine kadar pek çok başarılı albümünün altına imza atmıştır. Bu çıkarmış olduğu albümler sayesinde de sevenlerinin gönlüne taht kurmayı başarmıştır.


Cavit Karabey Sensizlik Öyle Zor Ki mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir