Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren’e Uyuşturucu Şoku!

Sanat camiası güne şok bir haberle uyandı. Aralarında ünlü şarkıcı Cenk Eren ve Adını Feriha Koydum dizisiyle şöhreti yakalayan Çağatay Ulusoy gibi isimlerin de bulunduğu 34 sanık hakkında çeşitli hapis cezaları verildi. Mahkeme tarafından yapılan açıklamaya göre, Cenk Eren 6 yıl 3 ay , Çağatay Ulusoy ise 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Eğer Bölge Adliye Mahkemesi’de verilen kararı onarsa, karar kesinleşmiş olacak ve ünlü sanatçılar hapis yatacak. Eğer Bölge Adliye Mahkemesi cezayı bozarsa da söz konusu davalar tekrardan görülecek. Şimdi tüm sanat camiası verilecek kararı bekliyor.

Magazin dünyasını yakından takip edenlerin de bildiği gibi 2013 yılında sanat camiasına yönelik olarak yapılan uyuşturucu operasyonu kapsamında, birçok ünlü isim uyuşturucu ticareti suçlamasıyla mahkemeye çıkarılmıştı. Kısa süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan sanıklar hakkında mahkeme bugün nihai kararını açıkladı. Tabiri caizse ünlü sanatçılara adeta ceza yağdı. Cenk Eren ve Çağatay Ulusoy gibi ünlü isimlerin yanı sıra, tanınmış model ve oyuncu Gizem Karaca da hapis cezası aldı. Çağatay Ulusoy’la aynı suçlamadan yargılanan Gizem Karaca’da 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cenk Eren’in cezası 5 yıldan daha fazla olduğu için Yargıtay’a itiraz edebilecek. Ancak diğer sanatçıların böyle bir hakkı bulunmuyor.

2013 yılında İstanbul 18. Ağız Ceza Mahkemesi’ne yaptığı savunmada çarpıcı açıklamalar yapan Çağatay Ulusoy, ‘’Sanat dünyasında sadece ben değil, birçok insan esrar kullanıyor. Kullandığım dönemde Emir’in Yolu adlı dizide başrol oynuyordum. Psikolojik açıdan son derece sıkıntılı ve depresif bir dönemde olduğumu kabul ediyorum. O yüzden esrar kullanımını artırdım. Ancak yalnızca kendim kullanıyordum, kimseye uyuşturucu temininde bulunmadım.’’ açıklamasını yaparak , uyuşturucu kullandığını birinci ağızdan kabul etmişti.  Ancak mahkeme Ulusoy’un bu beyanını haklı bulmayıp, yalnızca kullanmakla kalmadığına aynı zamanda da temin ettiğine karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir