Çağatay Akman Bu Sefer Aleyna Tilki’nin Çok Gerisinde Kaldı

Çağatay Akman ve Aleyna Tilki son zamanların en popüler iki sanatçı olarak dikkatlerimizi çekiyor. Çağatay Akman tarafından seslendirilen “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı 12 Aralık 2016 tarihinde Youtube kanalında yüklenmiş ve geçen sürede tam 230 milyon izlenme almıştı. Aynı süreçte Aleyna Tilki tarafından seslendirilen “Cevapsız Çınlama” şarkısı ise tam 319 milyon kişi tarafından izlenmişti.

Bir anda şöhreti yakalayan iki genç sanatçı arasında böylece bir yarışta başlamış oldu. İlk single çalışmalarının ardından ikinci şarkılarını çıkaran sanatçıların arasında rekabet, ilk şarkılardaki gibi olmadı. Çağatay Akman tarafından 8 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan “Sensin Benim En Derim Kuyum” şarkısı 62 milyon izlenme alırken, Aleyna Tilki 27 Temmuz 2017 tarihinde yayınladığı “Sen Olsan Bari” şarkısı ile daha 1 ay bile olmadan 112 milyon izlenme aldı.

Eldeki verilere bakarak Aleyna Tilki ile Çağatay Akman arasında büyük bir kalite farkı olduğu düşünülmektedir. Aleyna Tilki’nin kadın bir sanatçı olmasından dolayı pozitif bir ayrımcılığı olduğu ve Aleyna Tilki’nin video kliplerinin 6 milyondan fazla takipçisi olan netd kanalında yayınlanması da büyük artıları arasında yer alıyor.

Aleyna Tilki – Sen Olsan Bari

Çağatay Akman – Sensin Benim En Derim Kuyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir