Burak Kut – Benimle Oynama

Sanatçı Burak Kut 27 Ağustos 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan sanatçı Çapa ortaokulu yıllarında okul orkestrası ile birlikte yapmış olduğu çalışmalar ile müziğe ilk adımı atmıştır. Ardından Şehremini Lisesinde bir yıl okuyan sanatçı burada müzik eğitimi olmadığı için buradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne başvurmuştur. Sınavlardan birincilik ile geçerek okula girmeye hak kazanmıştır. Burada flüt ve piyano eğitimi alan sanatçı aynı zamanda okul korosunun solistliğini de üstlenmiştir. Beraberinde Kabataş Erkek Lisesi adına da yarışan sanatçı 3 yıl üst üste birinci olarak yarışmaları tamamlamıştır.
Okuldan eğitimi sonrasında Hakan Peker ile anlaşan sanatçı albüm çalışmalarına başlamıştır. İlk albümünü Benimle Oynama ve Çılgınım adı ile çıkaran sanatçı hem müziği hem de kişiliği ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Burak Kut – Benimle Oynama ile başarıyı yakalamış ve albüm milyonlara yakın satış yapmıştır. Aynı yıl ülke genelinde vermiş olduğu 300e yakın konser ile Türkiye’nin Bebetosu lakabını almıştır. Ardından çıkardığı ikinci albüm Nereden Geldim Nerelere Gideceğim ile başarılı çıkışına devam etmiştir. Bu albümleri 1997 yılında Küçük Prens, 2000yılında Burak Kut, 2007 yılında Komple ve 2009 yılında İlaç isimli albümleri takip etmiştir. Albümlerin yanı sıra sanatçı 4 tane de single çalışması ile sevenleri ile buluşmuştur.
Sanatçı müzik hayatında ki başarılarının yanı sıra birçok dizi ve sinema filmlerinde de rol almıştır. 2002 yılında çıkan sinema filmi O Şimdi Asker’de rol alan sanatçı çeşitli birçok dizide de ekranların karşısına çıkmıştır. Bunun dışında TV müzik programlarında jüri ve sunucu olarak görev alan sanatçı 2 tane tiyatro oyununda da oyunculuğunu kanıtlamıştır.


Burak Kut – Benimle Oynama mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir