Burak Aydos – Yalnızlık Benim Eski Sevgilim

Sanatçı 8 Ocak 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamlayan sanatçı müzik hayatına Metin Tufan’dan piyano ve solfej dersleri alarak başlamıştır. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümünü kazanan sanatçı bir yıl sonra yetersiz olduğu gerekçesi ile uzaklaştırılmıştır. Azimli sanatçı pes etmeyerek çalışmalarına devam etmiştir. 1991 yılında TRT nin Altın Anten beste yarışmasına Mor menekşe adlı şarkı ile katılan sanatçı finale kadar yükselmiş ve mansiyon ödülü kazanmıştır.
1993 yılında İrlanda’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasında söz, müzik ve kareografisini kendi hazırladığı düzenlemesini Mete Artun’un yaptığı Esmer Yarim isimli şarkısı ile katılan sanatçı Türkiye’yi temsil etmiştir. 25 ülkenin katılım yaptığı yarışmada 21. Sırayı alan sanatçı baraja takılarak elenmiştir. 2005 yılında ilk albümü Şartsız Kuralsız Hesapsız adlı solo albümünü çıkartan sanatçı albümde yer alan Yalnızlık benim eski sevgilim ve Beni verme ellere adlı şarkılarına klip çekmiştir. Burak Aydos – Yalnızlık benim eski sevgilim geniş bir dinleyici kitlesini oluşturmuştur. Herkes tarafından sevilen bu şarkıya sanatçı daha sonra daha yumuşak bir tarzla tekrar seslendirmiştir. Albüm çalışmasında Vedat Sakman, Erdinç şenyaylar, Soner Egesel, Cüneyt Sözmen, Volkan Öktem gibi birçok önemli isim yardımcı olmuştur.
İlk albümden sonra müziğe uzun süre ara veren sanatçı 1997 yılında eğitimine geri dönme kararı almış ve Bilkent Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi bölümüne başlayarak başarılı bir şekilde mezun olmuştur. 2007 yılında tekrar müziğe dönüş yapan sanatçı 30+ adlı albümü piyasaya sürmüştür. Albümde yer alan Bize erkek adam derler adlı şarkısı Eşref Saati adlı dizide kullanılan şarkıcı yine bu diziye Eşref Bunu Duyunca isimli bir çalışmada bulunmuştur.


Burak Aydos – Yalnızlık Benim Eski Sevgilim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir