Bülent Serttaş – Aşığım Yanmışım

1 Eylül 1965 yılında Elazığ ilinin Keban ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini bulunduğu ilçede okuyan sanatçı Keban Spor da lisanslı futbolcu olarak futbol oynamıştır. Elazığ Sporun teklifini reddetmiş ve müziğe yönelmiştir. 1983 yılında Elazığ’da çeşitli mekanlarda sahne almaya başlayan sanatçı daha sonra Gaziantep ve Adana’da da sahne almıştır. Sanatçı daha sonra albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşmiştir.
İstanbul’da albüm çalışmalarına hız veren sanatçı 1993 yılında Delikanlı ve 1995 yılında Sen var ya sen adlı albümlerini piyasaya sürmüştür. Beklediği başarıyı bu albümlerde yakalayamayan sanatçı 3. Albümünü 1997 yılında Aşığım Yanmışım adı ile çıkarmıştır. Sanatçı aradığı başarıyı bu albümde bulmuştur. Bülent Serttaş – Aşığım Yanmışım büyük bir albüm satışı yakalamış, bütün ülke sanatçıyı tanımıştır. Bu çıkışın ardından ülke genelinde birçok konserlerde yer alan sanatçı albüm çalışmalarına aralıksız devam etmiş ve birçok albümü Türk müziğine kazandırmıştır. Anlayacaksın, Sana yaşıyorum, Alın yazımsın, Her şeyine hastayım, Ağlama meleğim, Tükendi dost sohbetleri, Emir, Bitmez sana sevdalarım, Sen diye diye, La bize her yer Ankara, Adamın dibi, Haber gelmiyor yardan, gibi birçok albümde sanatçının imzası vardır. 2010 yılında Çakallarla Dans adlı sinema filminde Recep rolü ile oyunculuğa da adım atan sanatçı daha sonra Patlak Sokaklarda general Barton, Çakallarla Dans 3 devam filminde Deli Recep, Buyur buradan yak adlı programda konuk oyuncu ve Yıldızlar da kayarda konuk oyuncu olarak sinema filmlerinde de rol almış ve başarı ile oynamıştır.
Sanatçı, 2002 yılında Selvi Yılmaz ile evlenmiş, bu evlilikten Bahadır, Emir ve Miray isminde 3 tane çocuğu olmuştur. Sanatçı müzik hayatına kaldığı yerden ara vermeden devam etmektedir.


Bülent Serttaş – Aşığım Yanmışım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir