Bora Duran – Gül Senin Tenin

23 Mart 1978 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Müzisyen bir ailede gözlerini açan sanatçı çok küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Babası ud ve bağlama çalan sanatçının annesi şarkıları seslendirerek ona eşlik etmiştir. İlk ve ortaokul eğitimini İzmir’de sürdüren sanatçı bu yıllarda birçok müzik grubu ile tanışmış eğitimler alarak kendini geliştirmiştir. 1995 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarında klasik kemençe eğitimi alan sanatçı, aynı zamanda müzik grupları ile çalışmalarına devam etmiştir. İzmir çevresinde birçok sahne alan sanatçı aynı zamanda kendi bestelerini de yazmaya başlamıştır.
2001 yılında İstanbul’a taşınan sanatçı, Selçuk Yöntem’in Şiir neydi isimli albüm çalışmalarında görev aldı. Daha sonra Ezginin Günlüğü adlı grupla çalışmaya başlayan sanatçı Dargın mıyız adlı albümde yer aldı. Stüdyo Sakman da çalışmalarını sürdüren sanatçı Yılmaz Erdoğan’ın şiir albümünün oluşumunda görev almıştır. Burada ki başarısı ile BKM mutfak ekibinin müzik sorumluluğunu yönetmiştir. Bu dönemde Gül senin tenin adlı çalışmasını Mahsun Kırmızıgül seslendirmiştir. 2006 yılında Harem’s Production’u kuran sanatçı burada albüm çalışmalarını hızlandırmıştır. Aynı zamanda aranjörlük yapmayı da öğrenmiştir. Kendi sesi ile kaydettiği Gül senin tenin şarkısını internet ve radyo üzerinden yayınlamıştır. Bora Duran – Gül senin tenin o yıl yazında en çok dinlenen şarkı olarak dikkat çekmiştir. Bu çıkışının ardından sanatçı Her Sabah isimli albümünü piyasaya sürmüştür.
Müzik çalışmalarına hızla devam eden sanatçı 2005 yılında söz, müzik ve düzenlemesi kendine ait olan Sen de gidersen adlı single çalışmasını sevenlerinin huzuruna sunmuştur. Gönül hırsızı, Dinle sevgili, Araf zamanı gibi dizilerin müziklerini yapan sanatçı, ortağı olduğu Harem’s Production ile çalışmalarına ve başarılı çıkışına devam etmektedir.


Bora Duran – Gül Senin Tenin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir