Berksan – Çilek

Tam adı Berksan Özer olan sanatçı 30 Mayıs 1979 yılında Ankara’da doğmuştur. Babası gazino sahibi olan sanatçı bu sayede küçük yaşlarda müziğe merak salmıştır. Ankara Radyosunun Çocuk korosu yarışmasına katılan sanatçı bu yarışmayı kazanarak koroda yer almıştır. 18 yaşında Kabare Bar isminde işletme açmış buranın sahne performansını kendisi gerçekleştirmiştir. Sanatçı Ankara Üniversitesi Amerikan Turizm ve otelcilik bölümünden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır. Albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşen sanatçı uzun süren albüm çalışmaları sırasında İstanbul’da sahne almaya devam etti.
İstanbul’da yaklaşık iki yıl kadar albüm çalışması yapan sanatçı, ilk albümünü 2003 yılında Çilek adı altında piyasaya sürmüştür. Albümde yer alan şarkılardan biri dışında tamamı kendisine ait olan sanatçı piyasada büyük yer bulmuştur. Berksan – Çilek adını sıkça duyulur hale gelmiş herkesin sevgisini kazanmıştır. Sanatçı başarısının ardından çalışmalarına devam etmiş ve 2005 yılında ikinci albümü kalbime dönüyorum albümünü çıkarmıştır. Daha sonra Zaaf ve Su isimli albümleri takip etmiştir. İlk remix çalışması Beni Seviyor adlı albümü 2010 yılında çıkaran sanatçı, daha sonra Öpüşelim mi, Oh oh ve Hande Yener ile düet yaptığı Haberi var mı adlı albümlerini halkın beğenisine sunmuştur. Türkiye piyasasında en üst sıralarında yer alan sanatçı çalışmalarının karşılığını almıştır.
Müzik kariyerinin yanında sinemada oyunculuk teklifleri de alan sanatçı 2007 yılında Faruk Aksoy’un yönetmenliğinde çekilen Çılgın Dershane Kampta isimli sinema filminde oyunculuk performansını sergilemiştir. Bu filmde oyuncuya, Ceyda Ateş, Alp Kırşan, Ozan Aydemir, Mustafa Topaloğlu gibi sinema sanatının önemli isimleri eşlik etmiştir. 2008 yılında Üç Tatlı Cadı ve Servet Avcıları adlı sinema filmlerinde de rol almıştır. Hiç evlilik yapmayan sanatçı müzik çalışmalarına devam etmektedir.


Berksan – Çilek mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir