Bergüzar Korel – Binbir Gece

Türk sinemasına uzun yıllar emek veren çift Hülya Darcan ve Tanju Korel’in 2 eylül 1982 yılında dünyaya getirdikleri 2. evlatları olan Bergüzar Korel İstanbul da dünyaya gelmiştir. Ablası Amerika da yaşamak da olan Bergüzar Korel çok erken yaşlarda ciddi başarılara imza atmış kimliği ile izleyenlerin kalbinde taht kurmayı başarmış ünlü bir sinema sanatçısıdır. Üniversite öncesinde profesyonel olarak voleybol klüplerinde spor hayatında da ayrıca başarılı olduğunu görüyoruz. Voleybol dışında buz pateni spor dalında da ayrı başarılara imza attığını bildiğimiz Bergüzar Korel’in hayatında spor önemli bir yer tutmuştur.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan Korel 1998 yılında ilk dizi tecrübesini yaşadı ve ilk rolünü aldı. Kırık Hayatlar isimli bu dizi de üstün başarısını gösterme şansı sunan Korel 2005 yılında Kurtlar Vadisi / Irak adlı filmde yeniden kamera karşısına geçti. Bu film Korel’in babasının hastalık zamanlarına denk düşmesinden dolayı Korel başta teklif edilen bu rolü geri çevirse de babası için rolü kabul etti. Bu filmde yakaladığı bir başka başarı ardından Zeytin Dalı adlı diziyi getirdi ve orada da başarılı işlere imza attı. En son çıkışını yine başarı ile tamamladığı ve seyircinin onu her zaman buradan hatırlayacağı Binbir Gece adlı dizi de akıllardan çıkmayacak bir performans sergiledi ve dizi2006 ‘nın en çok reyting alan diziler olarak ayrıca akıllarda kaldı.
2009 yılında Halit Ergen ile evlenen ve Ali isimli oğlunu dünyaya getiren Bergüzar Korel Binbir Gece ile hafızalara kazınan isim olarak akıllarda ve kalplerde yer etti. Çeşitli reklamlarda ayrıca roller alan Korel oldukça mutlu bir evlilik hayatı yaşamaktadır.


Bergüzar Korel – Binbir Gece mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir