Bergen Acıların Kadını

Türk ve arabesk şarkıcısı olan Bergen yedi yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Ankaraya taşınıp Yunus Emre ilkokulunda okuyup devlet konservatuvarında piyano bölümüne girdi. Bin dokuz yüz yetmiş altı tarihinde de PTT de çalışmaya başladı. Bin ddokuz yüz yetmiş yedi tarihinde dayısının oğlu ile evlendirilmiştir. Dört yıl evli kaldıktan sonra boşanmıştır. Bin dokuz yüz seksen bir tarihinde Adana da resmi nikahsız bir evlilik yapmıştır. Tanıştığı kişi Halis Serbestir. Müzik piyasasında da mafyalaşmış bir isimdir. Bergen bin dokuz yüz seksen iki tarihinde şikayetim var albümü çıkarmıştır. Aynı zamanda da kocasından şiddet de görüyordu. Bergen kocasından gördüğü şiddet yüzünden kaçmıştı.
Bin dokuz yüz seksen iki yılında İzmirde çalışırken kocası kezzap attı yüzüne. Bu yılda İzmir de New York gece klübünde çalışırken bir kova dolusu kezzaba maruz kalmıştır. Bunun sonucunda iki gözünü de kaybetmiştir. Vücudu yandı ve bir gözü gördü ama diğer gözü göremedi. Halil serbes bu yüzden izmir buca cezaevine kapatıldı. Daha sonra bergen izmir pırlanta pavyonda sahne aldı. Yıl ise bin dokuz yüz seksen beş idi. Bin dokuz yüz seksen beş yılında İstanbula gidip insan severse albümünü çıkardı.
Bergen acıların kadını albümünü de bin dokuz yüz seksen altı tarihinde çıkarmıştır. Bergen acıların kadını albümü ile tekrar istediği şöhrete kavuşmuştur. Acıların kadını albümü çok beğenildiği için bu albüm en çok satan arabesk kadın altın plak ve altın kaset ödülünü Bergene kazandırdı. Bin dokuz yüz seksen yedi yılında Bergen ödüllendirilmiştir. Ayrıca bir taraftan da konserlere ve sahnelere çıkıyordu. Bu arada bin dokuz yüz seksen yedi tarihinde de acıların kadını filminde başrolde yer almıştır.


Bergen Acıların Kadını mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir