Bengü – Sığamıyorum

Tam ismi Bengü Erden’dir ünlü şarkıcı, söz yazarı, besteci ve yapımcı 1979 yılı 2 Nisan tarihinde izmir’de dünyaya gelmiştir. İlkokulu da İzmir’de okumuştur. Müzikle tanışması burada İzmir Senfoni Orkestrası aracılığıyla olmuştur. İzmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan bizzat şan dersi almıştır. 1998 yılında henüz 19 yaşındayken katıldığı MÜYAP ve Show TV tarafından organize edilmiş olan Pop Show ’98 adlı yarışmada Hocası Müfit Bayraşa’nın bestesiyle 2. Olmuştur. Başarıları o günlerden başlamıştır. Üç yıl boyunca kenan doğuluya vokallik yapmıştır. Hoş Geldin ilk albüm çalışmasıdır. Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu’nun prodüktörlüğünde gerçekleştirilen yapım 2000 yılının Temmuz ayında piyasaya çıkarılmıştır.
Beş yıl sonra yani 2005 yılında 2. Stüdyo albümü Bağlasan Durmaz’ı çıkardı. Önceki albümünde olduğu gibi bu albümde de önemli isimlerle çalışmıştır. Bunlar arasında Serdar Ortaç ve Gökhan Şahin de bulunmaktadır. Bu albümün en bilinen parçalarından biri Serdar Ortaç’la düet yaptığı Korkma Kalbim şarkısıdır. İlerleyen dönemlerde 2007-2008: Taktik ve Gezegen, 2009-2010: İki Melek, 2011-2012:Dört Dörtlük ve Anlatacaklarım Var 2013:Yaralı Sonrası: Saygımdan, 2014-2015:İkinci Hal, 2016: Hodri Meydan ve Sığamıyorum, 2017:Altın Çağ albümlerini çıkarmış ve büyük başarılara imza atmıştır. Çıkardığı albümlerde büyük isimlerle çalışmaya devam etmiş ve Türk Pop müziğinin en büyük isimlerinden biri olmuştur. Albümlerinin yanı sıra kariyeri boyunca üç turneye çıkarak hayranlarıyla buluşmuştur.
Şarkılarının en büyüklerinden biri olan, 2016 yılında içerisinde yer aldığı albüme ismini veren
Bengü-Sığamıyorum parçası Youtube’da en çok izlenen solo parçasının klibidir. Sığamıyorum’u takiben Kuzum en çok izlenen ikinci solo klibidir. Ayrıca Hakan Altun’la düet yaptığı Sanki, Youtube’da 93 milyon izlenerek sanatçının kendi rekorunu kırmasını sağlamıştır.


Bengü – Sığamıyorum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir