Bendeniz – Elimde Değil

Ülkemizde yer alan önemli ses sanatçıları arasında Bendeniz’i de katabilmek mümkündür. Bendeniz olarak bilinen usta ses sanatçısının gerçek ismi ise Deniz Çelik’tir. Bendeniz, dünyaya 25 Temmuz 1973 tarihinde İsviçre Zürih’te gelmiştir. Pop müzik sanatçısıdır ve aynı zamanda söz yazarıdır. Zürih’te dünyaya gelse de aslen Konyalıdır. Lise öğrenimine kadar Türkiye’de kalan Bendeniz, liseyi İstanbul’daki Erenköy Kız Lisesi’nde okudu ve buradan mezun oldu. Lise eğitiminin ardından yüksek öğrenim için de doğduğu ülke olan İsviçre’ye gitti. Burada büro işleri alanında eğitim veren bir meslek yüksek okuluna kayıt oldu ve buradan mezun aldı. Ardından Türkiye’ye döndüğünde ise bayan futbol takımı olan Dostlukspor’da oynadı.
Müzik dünyasına girişi ise 90’lı senelere dayanmaktadır. Arkadaşının doğum gününde bir şarkı söylemesi ile birlikte Raks Müzik yetkilileri tarafından keşfedilen Bendeniz, daha sonrasında 1993 yılında Neslihan Yargıcı’nın oluşturduğu ‘’Abajur Kız’’ imajı ile ilk albümünü çıkartmıştır. İlk çıkardığı albümden sonra, özellikle en çok dikkat çeken ve sevilen parçalarından bir tanesi ise ‘’Elimde Değil’’ adlı parçası oldu. Bendeniz elimde değil adlı parçasını piyasaya 1 Temmuz 1994 tarihinde ‘’Biz’’ adlı maxi single albümünde yayınlamıştır. Bu şarkısı 90’lı yılların en çok sevilen parçaları arasında yer almıştır. Aynı zamanda bu şarkı ödüllü bir parçadır. Bu parça yılın en iyi slow parçaları arasında ödül almıştır.
Elimde değil adlı parçanın söz ve müziği usta sanatçı olan Harun Kolçak’a aittir. Düzenleme ise İskender Paydaş tarafından gerçekleştirilmiştir. Bendeniz’in Harun Kolçak ile düetinde de parça oldukça tutmuştur. Özellikle pop müzikte slow arayanlar için harika bir seçim olarak kabul edilebilir. Nitekim, 1990’lı yıllarda en çok dinlenen ve beğenilen parçalar arasında yer alışı bunu göstermektedir.


Bendeniz – Elimde Değil mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir