Behçet Gülas Fora

Behçet Gülas, Karadeniz’in eşsiz güzel sesine sahip olan bir sanatçısıdır. Behçet Gülas 1975senesinde Rize’nin Çalımhemşin bölgesinde dünyaya gelmiş bir ses sanatçısıdır. Küçük yaştan itibaren çalgı çalmaya isteği ve hevesi bulunan Behçet Gülas, bu çalgı çalmaya tulum ile başlamıştır. Daha sonrasında ise klasik gitar çalmaya devam etmiştir. 1989 senesinden itibaren de İstanbul’a yerleşmiştir. İlk albümünü de yine İstanbul da çıkartan Behçet Gülas’ın ilk albümü 1996 senesinde piyasaya sürülmüştür. Ancak asıl olarak bakıldığında ise Behçet Gülas Fora adlı albümü ile piyasada ismini duyuran bir ses sanatçısı olarak yer almaktadır.
Behçet Gülas bir dönem bir yıl boyunca Anadolu Ateşi orkestrasında etnik sazlar içinde tulum çalmış bir sanatçıdır. Aynı zamanda tam da bu dönemlerde beste ve söz yazarlığına başladığı da görülebilmektedir. Üstelik Volkan Konak, Hülya Polat gibi önemli isimlerin seslendirdiği pek çok şarkının yazarlığı ve bestesi de Behçet Gülas’a aittir. Bu açıdan da çok önemli bir isimdir. Behçet Gülas Fora adlı albümünü çıkarttıktan sonra da ünü daha da artmış olan bir sanatçıdır. Behçet Gülas bu Fora adlı albümünü 2009 senesinde piyasaya sürmüştür. Bu albümünde Kül Oldum, Avcı Ahmet, Bekar Bekar, Korkarım, Kaya Olsam Sis Olsam, Yine Ağlayacağım, Trablus, Sevdalıyım, Vakit, Söz Verdim parçaları bulunmaktadır. Özellikle Kaya Olsam Sis Olsam, Kül Oldum şarkıları en çok beğenilen bu albümdeki şarkılar arasında yer almaktadır.
Behçet Gülas bu albümünü piyasaya sürdükten sonra çok sevilmesi ile birlikte ikinci albümünü de çıkartmakta gecikmemiştir. Bu ikinci albümünü ise Ruba ismiyle çıkartmıştır ve 2011 senesinde bu albümünü piyasaya sürmüştür. Behçet Gülas’ın bu çıkartmış olduğu albüm ile birlikte ününün daha da arttığını görebilmek mümkündür.


Behçet Gülas Fora mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir