Bedük Even Better

Gerçek adı Serhat Bedük olan müzisyen 20 Nisan 1979 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite sınavlarında Bilkent Grafik Tasarım bölümünü kazandı. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başlayan ve lise yıllarında okul müzik gruplarında yer alan Bedük, bir metal grubunda çalıyor ve çeşitli zamanlarda arkadaşlarıyla konserler veriyordu. 18 yaşında yer aldığı Juicex grubuyla Seattle şarkılarını coverladı. Gündüzleri okula giden geceleri ise sahne alan Bedük çok fazla grup kurdu. Porselen adlı grubunda oldukça başarı elde eden Bedük profesyonel kariyer için grubu bıraktı ve İstanbul’a taşındı.
İstanbul’da art-direktör olarak çalışmaya başladı. Aykut Gürel ve İrem Records etiketiyle “Nefes Almak Zor” albümünü yayınladı. Albümdeki Son Sigaram ve Adam şarkılarına yaptığı düzenlemelerle dikkat çekti. 2006 yılında Miller Music Factory yarışmasında “En iyi Dans Müziği Prodüktörü” birincilik ödülünü aldı. Kendi müzik şirketi olan Audiology Records’u kurdu. Kendi şirketinden çıkan ikinci albümü “Bedük Even Better” toplamda 15 şarkıdan oluşuyordu. Üçüncü albümü “Dance Revolution” ile tekrar sevenleriyle buluştu. Automatik şarkısına çektiği kliple kolbastı akımının başlamasına öncü oldu. Dördüncü albümü olan “Go” ile 12 parçadan oluşan albümü Avrupa ülkelerinde önemli yere sahip oldu. Daha sonra 3 yeni parçanın olduğu “Ful” adlı beşinci albümünü çıkardı.
Son albümü ise 2018 yılında FlashForward oldu. Albüm kayıtlarını Londra’da yaptı. Albümün çıkış parçası olan “Gravity” klip çekti. Deep house ögelerini kendine has yorumuyla birleştirdi. Albümdeki diğer şarkısı “We Dance” parçasıyla da zıplatan elektro bass’ları öne çıkıyor. Sanat hayatında 7 albüm ve birçok başarıya imza attı.
Milyonlarca tıklanan videoları ve tamamen dolu olan konserleriyle sayısız ödüller aldı. Sıla, Sabahat Akkiraz, Harun Kolçak, Mirkelam gibi sanatçılarla çalıştı. Elektronik sound’a eklediği kendine has ritimler sayesinde milyonların sevgilisi oldu.


Bedük Even Better mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir