Bartu Küçükçağlayan Kumarbazın Seçimi

 

Bartu Küçükçağlayan 23 Nisan 1983 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Çocukken sık sık tiyatro izlemek için geldiği İstanbul’a 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda üniversite eğitimi için gitmiştir. 2002 yılında ise Kenter Tiyatrosu’nda çeşitli roller alarak tiyatroya atılmıştır.
Üniversite eğitimi devam ettiği esnada 2004 senesinde Kent Oyuncuları grubunun sergilediği İnishmore’lu Yüzbaşı adlı oyunda görev aldı. 2005 ve 2007 yılları arasında Bartu Küçükçağlayan Kumarbazın Seçimi adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2004’ten itibaren ise bazı televizyon dizilerinde görülmeye başladı. Haziran Gecesi, Çapkın ve Binbir Gece adlı dizilerde yer aldı. 2007-2008 sezonunda Şeylerin Şekli adlı tiyatro oyununda “Adam” boşrolünü üstlendi. 2012-2014 yılları arasında ise Gülse Birsel’in yazdığı Yalan Dünya isimli dizide Orçun rolünde yer aldı. Daha sonradan yine Gülse Birsel’in Jet Sosyete adlı dizisinde Gündüz karakterini canlandırdı.
Küçükçağlayan Kumarbazın Seçimi adlı tiyatro oyununda sergilediği oyunculuk başarısı ile 4 ödül almaya layık görüldü. Bu oyundaki “Yerim o kızları be” repliği ile izleyenlerin aklında yer etti. Ayrıca Şeylerin Şekli oyunundaki performansıyla da göz doldurdu.
2010 senesinde Seren Yüce’nin “Çoğunluk” isimli sinema eserinde canlandırdığı Mertkan karakteriyle; 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ve umut veren yeni erkek oyuncu ödüllerine, 13. Mumbai Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülüne, ve 43. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nden en iyi erkek oyuncu performansı ödülüne layık görülmüştür. Rol aldığı diğer filmler ise Kelebekler, Kesik ve Av Mevsimi’dir.
Sanatçı sinema ve tiyatro dışında müzikle de ilgilenmektedir. Üniversiteye başladığı dönemlerde Yerden Yüksek isimli müzik grubunun vokalistliğini yaptı. Bu grup dağıldıktan sonra Büyük Ev Ablukada isimli müzik grubunda Canavar Banavar nicki ile gitaristlik ve solistlik görevlerini üstlenmiştir.


Bartu Küçükçağlayan Kumarbazın Seçimi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir