Barış Aryay Güzel Köylü

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Barış Aryay müzik hayatında film ve diziler için yapmış olduğu şarkıları ile tanınmakta olan önemli bir isim olarak yer almaktadır. Müzik hayatına ünlü sanatçı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında almış olduğu keman eğitimi ile başlamıştır. Bunun beraberinde eğitim hayatına İstanbul Devlet Konservatuarında 9 yıl trompet ve piyano eğitimi ile beraber devam etmiş bir isimdir. Beste konusunda üreten bir isim olarak yer alan sanatçı Gökhan Tepe ve Sinan Erkoç gibi isimlerine bestelerini vermiştir.
Sanatçı başarıyı ise Barış Aryay Güzel Köylü dizisine yapmış olduğu dizi müziği ile beraber yakalamıştır. Öncesinde de üreten bir isim olarak yer alan sanatçı bu dizinin yer alan büyük kitlesi ile beraber kısa bir süre içerisinde ismini duyurmayı başarmış bir sanatçıdır. Sanatçının yapmış olduğu dizi müziklerinin yer alan dizilerinden bazıları ise şunlardır;
Hayatımın Rolü
Ah Neriman
Emanet
Güzel Köylü
Haya Yokuşu
Evli ve Öfkeli gibi birçok dizi için sanatçının müzik yapmış olduğu bilinmektedir. Müziklerinde yakalamış olduğu başarı ile beraber birçok kez diziden daha ön planda sanatçının yapmış olduğu müzikler yer almaktadır.
Barış Aryay Güzel Köylü dizisinin müziklerini yapmasının ardından sinema alanında da Şevkat Yerim Dar filmlerinin müziklerini yapması ile beraber karşımıza çıkmaktadır. Bu film içerisinde yapmış olduğu dizi müziği ise Nilüfer tarafından okunmuştur. Uzun bir süre dillerden düşmeyen bir eser olarak akıllarda yer almaktadır. Film ve dizi alanında yapmış olduğu müziklerini sanatçı Arthouse adlı şirket ile beraber ortaya koymaktadır. Şirketin kurucu ortaklarından biri olarak yer almaktadır. Bu şirketi ise 1999 yılında faaliyete geçirmiştir. Şuan halen sanatçı dizi ve film alanında müzik yaparak her an karşımıza çıkmaktadır.


Barış Aryay Güzel Köylü mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir