Bahadır Akkuzu Değmesin Yağlı Boya

Bahadır Akkuzu 3 Şubat 1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Gebzeli olan sanatçı müzik hayatına ise Gebze’de atılmıştır. Gebze’de düğünlerde çalabilmek için Akkuzu ilk olarak kendine Libyssa adlı bir orkestra kurdu. Kurmuş olduğu bu orkestra ile kısa bir süre içerisinde sesinin beğenilmesi sayesinde çeşitli yerlerde sahne aldı. Bunun ardından ise 1974 yılında 4 adam adlı bir grup ile yoluna devam etti. Kurmuş olduğu bu grubun ardından sonrasında Sinyal adlı bir grup kurarak müzik hayatına devam etti. Bu grubun ardından ise şöhreti yakalayacağı gruba yani Kurtulan Ekspres adlı gruba katıldı. Kısa süre içerisinde bu grup ile şöhrete ulaşmayı başardı.
Ölümün sonuna kadar bu grup içerisinde grubun gitaristi olarak sanat hayatına devam etti. Belirli bir dönem Barış Manço ile 7’den 77’ye programında karşımıza çıktı. Bahadır Akkuzu Değmesin Yağlı Boya şarkısında göstermiş olduğu performans ile dikkatleri grup içerisinde üstüne çekmeyi başardı. Besteci yani yapmış olduğu besteleri ile müzik çevresinde birçok bestesi bulunmaktadır. Al Beni, Gönül Ferman Dinlemiyor ve daha birçok eser besteleyen sanatçının besteleri birçok önemli sanatçı tarafından da söylendi.
Kurtulan Ekspres ile müzik hayatına devam ettiren sanatçının Cem Karaca’nın son dönemi içerisinde de beraber çalışmış oldukları bilinmektedir. Barış Manço’nun ölümün ardından Akkuzu grup arkadaşları ile beraber 3552 adlı albümü çıkararak müzik hayatlarını sürdürdüler. Önemli müzik geçmişinin ardından kuzu 6 Ağustos 2009’da geçirmiş olduğu bir kalp krizi sonrasında hayatına veda etti. Geçmiş dönem içerisinde bestelemiş olduğu şarkıları grup arkadaşları ve birçok önemli sanatçı tarafından halen seslendirilmektedir. Kurtulan Ekspres ile çalışmış olduğu dönem içerisinde sadece bir albüm içerisinde Akkuzu bulunmamaktadır. Askerlik nedeni ile 24 Ayar albümünde sanatçı yer almamaktadır.Bahadır Akkuzu Değmesin Yağlı Boya eseri ise en bilindik eserlerinden biridir.


Bahadır Akkuzu Değmesin Yağlı Boya mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir