Baha Boduroğlu Gençlik Başımda

3 Şubat 1947 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Baha Boduroğlu müzik konusunda önemli başarılara ulaşmış isimlerden biri olarak yer almaktadır. Pop müziğinde bir dönemin aranan isimlerinden biri olarak yer alan sanatçı şuan kendi prodüksiyon şirketi ile beraber hayatına devam etmektedir. Önemli dizi ve film müzikleri için çalışmalar sürdürmüş olan sanatçının yapmış olduğu müzikler ismi bilinmese dahi uzun zamanlar kulaklarımızda yer almış şarkılardır.
Sanatçının ilk çıkarmış olduğu 45’liği ise 1975 yılında Gençlik Başımda olarak yer almaktadır. Baha Boduroğlu Gençlik Başımda Şarkısı ile beraber o senelerde hızlı bir şekilde ün kazanarak sahnelerde kendine yer bulmuştur. İlerleyen zaman içerisinde müzik hayatına ise daha çok film ve dizi müzikleri ile devam eden sanatçının halen günümüzde ilerlemekte olan dizilerde müzikleri yer almaktadır. Dönemin iki vazgeçilmez ismi olarak Baha ve Güzin 70’li yıllarda turnelerde ve sahnelerde beraber yer aldı. Bu dönem içerisinde ise Baha tiyatroya tamamen ara verdi.
Baha Boduroğlu Gençlik Başımda eserinin ardından Diski Fasıl serisi Küçük Kız 45’liği gibi eserleri yer aldı. Bunun ardından uzun bir dönem sanatçı ilerleyen zamanda dizi müzikleri ilgilendi. Müzik hazırlamış olduğu dizilerden bazıları ise şu şekilde yer almaktadır;
Karşı Show
Eski Dostlar
Hayal Gemisi
İnsanlık Hali gibi diziler için müzik yapmış olduğu bilinmektedir. Plak ve kaset döneminin ardından CD döneminin başlaması ile baha tekrardan burada bazı albümlerini dinleyicilerine sundu. Güzin ile Baha albümü CD olarak basıldı. Bunun ardından Eski Dostlar albümü bunu 1 ve 2 olarak takip etti. Baha Boduroğlu Gençlik Başımda şarkısı ile hatırlamaktadır. Bu şarkısı bir dönem ülke içerisinde en çok dinlenmekte ve söylenmekte olan eserlerden biri olarak yer almaktadır.


Baha Boduroğlu Gençlik Başımda mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir