Baha Aşkın Tebessümü

Ülkemizin hali hazırda önemli ses sanatçıları arasında yer alan Baha’nın asıl ismi Bahattin Gündoğdu’dur. Bahattin Gündoğdu 17 Eylül 1969 senesinde dünyaya gelmiştir ve aslen Kayseri’nin Bünyan merkezindendir. Türk müziğinin pop sanatçısı olan Baha’nın meşhur olmaya başladığı dönemler ise 1999 senesinden itibaren başlamıştır. Baha tüm çocukluğunu ve aynı zamanda okul hayatını Ankara’da geçirmiştir. Müzik eğitimini ise Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi’nde almıştır. Daha sonrasında buradan 1991 senesinde mezun olan Baha ilk konserini ise bu okulda kurmuş olduğu KDV adlı grup ile gerçekleştirmiştir. Konserinin ardından oldukça sevilen Baha daha sonrasında müzik öğretmenliği yapmış ve özel dersler vermiştir. Asıl patlaması ise Baha Aşkın Tebessümü adlı albümünü çıkartması ile yaşanmıştır.
Baha’nın aslında kariyerinin dönüm noktası Galatasaray ile başlamıştır. Tam Galatasaray’da futbolcu olacakken son anda bir karar değişimi yaşamış ve kariyerine müzik dünyasında devam etmeye karar vermiştir. Baha pek çok çıkarmış olduğu albüm ile sevenlerinin ve Türk pop müziği hayranlarının gönlünde taht kurmuştur. İlk albümünü ise 1999 senesinde Baha Aşkın Tebessümü adlı isim ile çıkarmıştır. Zaten asıl meşhur olma zamanları da bu seneden itibaren başlangıç göstermektedir. Baha’nın çıkarmış olduğu bu albümün oldukça tutulması ile peş peşe gelen senelerde de çıkarmış olduğu pek çok albüm ile karşılaşabilmek mümkündür.
Baha Aşkın Tebessümü adlı albümünü 1999 senesinin Haziran ayında piyasaya sürmüştür. Bu albümün tutması ile birlikte hemen bir sonraki sene 2000 yılının Aralık ayında Aşk Olmazsa adlı albümü piyasaya çıkmıştır. Bunların haricinde Aşk Acısı, Aşk Rüzgarı, Aşk yemini, Firari Aşk, Aşkı Duymak İstediğin Her Zaman, Aşk Baha’ne, Aşk’a Devam adlı albümleri de bulunmaktadır. 2017 senesine kadar albümlerini piyasaya sürmeye devam etmiştir.


Baha Aşkın Tebessümü mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir