Azer Bülbül Ben Babayım

Kars’ın Arpaçay ilçesinde dünyaya gelen Azer Bülbül Türkiye’de doğmuş bir sanatçı olarak sonrasında Almanya’da büyüdü. Asıl ismi ise Subutay Kesgin olarak yer almaktadır. Müzik yaşantısına ise sanatçı ilk olarak Garip Yolcu albümü ile beraber başladı. Arabesk tarzında eserleri ile beraber tanınmakta olan sanatçı sesinin tınısı ile beraber kısa bir süre içerisinde kendini herkese tanıtmayı başardı. İlk albümünün ardından Yalan Olur, Ben Sana Vurgunum ve Fırat gibi albümleri ile sanatçı iyi bir çıkış yakalamaya çalıştı. Sanatçının meşhur olmasına yardımcı olan albümü ise Azer Bülbül Ben Babayım olarak yer almaktadır. 1996 yılında çıkarmış olduğu bu albümü ile beraber ülke genelinde bir başarı yakalamayı başardı.
Azer Bülbül Ben Babayım albümü içerisinde yer alan iki şarkısı ile beraber büyük bir üne sahip olmayı başardı. Yaralandın Ey Can ve Dokunmayın Çok Fenayım şarkıları ile beraber o dönem içerisinde büyük popülerlik yakalamayı başaran sanatçı 2001 yılında 10 aylık bir hapis cezası ile beraber karşılaştı. Bu ceza sonrasında ise para cezasına dönüştü. Müzik hayatına girişi ise sanatçının Almanya’da oldu. O dönem içerisinde Almanya’da gazinolarda ve düğün salonlarında şarkı söyleyen sanatçı Yıldız Tezcan tarafından keşfedilmiş bir isimdir. Yıldız Tezcan ise ona Azer Bülbül ismini vermiştir.
Azer Bülbül 1984 yılında başlamış olduğu müzik hayatına 2011 yılında Duygularım albümü ile beraber veda etmiştir. Sadece bir kez evlenen sanatçının o evliliğinden çocuğu bulunmamaktadır. Bir dönem ise sanatçının Yıldız Tilbe’ye evlenme teklif etmiş olduğu ve kabul edilmemiş olması bilinmektedir. Uzun soluklu bir müzik hayatının ardından ise büyük sanatçının 2012 yılında kalmış olduğu bir otel odasında kalp krizi sonrasında hayata veda etmekte olduğu bilinmektedir.


Azer Bülbül Ben Babayım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir