Atilla Taş – Ham Çökelek

4 Şubat 1975 yılında Adana iline bağlı Ceyhan ilçesinde doğmuştur. Atilla Taş henüz daha 20 günlük iken annesi Halide Yılmaz’ın Almanya’ya gitmesi ile anneannesi ile büyümüştür. İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu Ceyhan’da okuyan sanatçı daha sonra İstanbul’a taşınmıştır. Lise eğitimine İstanbul’da Davut Paşa Lisesinde başlayan sanatçı, İstanbul’da tutunamayarak Mersine taşınma kararı almışlardır. Liseyi Mersin’de tamamlamıştır. Mersin’de daha 16 yaşındayken İlkay Sarıköse isimli bayanla evlenmiştir. Bir yıl sonra Sezen adını verdiği bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.
Ailesini geçindirebilmek amacıyla birçok farklı işte çalışan sanatçı aynı zamanda gazinolarda şarkı söylemeye başlamıştır. Askerlik yaşı geldiğinde Hakkari Yüksekova da görevini yerine getirmiştir. Askerliğini bitirdikten sonra İstanbul’da şansını tekrar denemek isteyen sanatçı buraya yerleşmiştir. İstanbul’da çok zor günler geçirmiş sefalet içinde günler yaşamıştır. Eşi bu sefalete dayanamayarak sanatçıyı terk etmiştir. Tam bu sıralarda Erol Köse ile tanışan sanatçı hayatının dönüm noktasını bulmuştur. Erol Köse’nin yapımını üstlendiği Kırmızılım adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Albümde yer alana Ham Çökelek adlı şarkısı ile gündeme oturmuştur. Atilla Taş – Ham Çökelek tüm müzik kanallarında çalmaya başlamış ve herkesin beğenisini kazanmıştır. Bu başarısının ardından albüm çalışmalarına ara vermeden devam eden sanatçı daha sonra Emmilenyum, Pembeli, Kınalı kuzum, Bir Atilla Taş Albümü ve Çikolata adlı albümlerini de piyasaya sürmüştür.
Ülke genelinde ün kazanan sanatçı müziğin yanı sıra Zilyoner, Şöhretler Kebapçısı ve Arkadaşım hoş geldin isimli filmlerde de sahne alarak oyunculuk ta yapmıştır. Müzik kutusu, Taş Devri ve Ben buradan atlarım isimli programların sunuculuğunu yapan sanatçı 2015 yılında Bir Delinin Kapak Defteri adlı kitabını da çıkarmıştır. FETÖ terör örgütüne yardım etmek suçu ile tutuklanan sanatçı daha sonra tahliye edilmiştir.


Atilla Taş – Ham Çökelek mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir