Asuman Dabak iyileşti

Asuman Dabak yeniden sağlığına kavuştu. Boğaz ağrısı için gittiği hastanede lenf bezlerinde kitle olduğu görülen Asuman Dabak’ın yeniden eski sağlığına kavuştuğu görüldü. Oldukça mutlu olan Asuman Dabak’ın geçmiş olsun dilekleri de hem hayranları hem de sanat camiası tarafından oyuncuya iletildi.

Özellikle de oyunculuğu ile bilinen bir isim olan Asuman Dabak’ın başarılı bir oyuncu da olduğu bilinmektedir. 1970 yılında Akhisar’da dünyaya gelen Dabak’ın pek çok tiyatro oyunu, dizi ve filmde de rol aldığı bilinmektedir. Bahçelievler Belediye Tiyatrosu ile birlikte eğitim almaya başlayan ve bu sektörde de kendini geliştirmeye başlayan Dabak’ın oldukça sevilen bir oyuncu olmasının asıl sebebi olarak da rolleri benimsemesi ve içten olan rol kabiliyeti olarak görülüyor. Bir dönem seslendirme sanatçısı olarak da farklı filmlerde çalışmalar yapmıştır.

 

Asuman Dabak’ın rol aldığı özellikle de televizyon dizilerinin oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Bir dönem herkesin oldukça beğendiği Türk dizisi olan Pis Yedili’de de rol aldığı bilinmektedir. Özellikle de Türkan Şoray ile birlikte, Haluk Bilginer’in rol aldığı Tatlı Hayat dizisi ile de oldukça ünlenmiştir. Türkan Şoray’ın ve Haluk Bilginer’in evlerinde hizmetçi rolü ile tanıdığımız Menekşe rolü ile de herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Şimdi de yine tiyatro oyunlarına devam ettiği bilinmektedir. Bunun haricinde de Asuman Dabak’ın şehir tiyatrolarında oyunlarda rol aldığı, Türk televizyonlarında da pek çok dizide rol aldığı görülmüştür. Şans Kapıyı Kırınca isimli olan filmde de rol almış olduğu görülür. Ayrıca yine bir dönem oldukça sevilen Leyla ile Mecnun isimli dizide de rol almış olduğu görülmektedir. Sağlığı da oldukça iyiye giden Asuman Dabak’ın yeni projeleri hayranları tarafından merak ile beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir