Arif Susam – Tavernada Yıldönümü

Sanatçı 1956 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını İstanbul konservatuarı klasik batı müziği bölümünde yatılı olarak sekiz yıl öğenim görerek tamamlamıştır. Tüm hayatını müziğe adayan sanatçı Piyano, Sibermol klarnet, Alto saksafon, tenor saksafon gibi birçok enstrüman çalabilmektedir. Eğitiminden sonra çeşitli orkestralarda nefesli ve klavyeli enstrümanlar çalarak katılmıştır. Askerliğini 1977 yılında Yeniköy Kalender Ordu evinde orkestra şefi olarak yapmıştır. Askerlik dönüşü müziğe hız vermiş ve albüm çalışmalarına başlamıştır.
1982 yılında Tarabya’da sahne almaya başlayan sanatçı 1984 yılında ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Efsane Aşk adını taşıyan çalışma sanatçının piyasaya sunduğu ilk adımdır. Ayrıca sanatçı Şahin Özer plak şirketinin ilk sanatçılarından biridir. Bir yıl sonra ikinci albümünü dinleyicilerinin huzuruna sunan sanatçı Kara Kara isimli albümü ile emin adımlarla yükselişini devam etmiştir. Sanatçı 1986 yılında çıkardığı Tavernada Yıldönümü adlı albümü tam bir çıkış yakalamış albümü milyonlar satmıştır. Arif Susam – Tavernada yıldönümü herkesin hayranlıkla dinlediği şarkılar arasındaydı. O yıllar sanat dünyasında Arif Susam’ın altın yılları olarak anılmaktadır. Birçok mekanlarda sahne almaya devam eden sanatçı daha birçok eseri müzik hayatına katmıştır. Çıkardığı albümlerden bazıları Kararsız gönlüm, Kader utansın, O kadın için, Hasreti kutluyorum, Evliler de sevebilir, Beni düşün, Sevenler için, Boncuk gözlüm, Unutulmuyor, İşte yeniden, Sakın unutma, Aşkımız bitmesin, Ölümsüz sevdim albümlerinde sayısız eser yer almaktadır.
Sanatçı şarkılarının dışında filmlerde de rol almıştır. Kader utansın, Hatıram olsun, Her şeyi bitirdik, Beni mi buldun, Veda gecesi adlı filmlerde başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. 1980 yılında evlenmiş ve 2 erkek çocuğu sahibi olan sanatçı tam bir futbol tutkunudur ve koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Galatasaray sevgisini En büyük Cimbom adında albüm yaparak göstermiştir.


Arif Susam – Tavernada Yıldönümü mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir