Arif Sağ – Şeker Oğlan MP3 İndir

Tanınmış Türk Halk Müziği sanatçısı Arif sağ ve ekibi de dahil olmak üzere onlarca sanatçı MESAM tarafından düzenlenen olağanüstü genel kurulun yapılmasına 1 gün kala MESAM ‘dan ihraç edildi. Bu karar karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Arif Sağ ve diğer sanatçılar MESAM ‘a itirazda bulunmaya hazırlanıyor.

 

Ünlü sanatçı Arif Sağ’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı MESAM ‘dan ihraç edildi. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği anlamına gelen MESAM sanatçıların sendikası gibi bir konuma sahip. Arif Sağ ve ekibinin de içinde bulunduğu birçok sanatçının ihraç edilme kararı dün itibariyle sanatçılara bildirildi. Coşkun Sabah‘ın geçici yönetim kurulu başkanlığında bulunduğu MESAM, Arif Sağ, Cahit Berkay, Ali Rıza Binboğa, Metin Karataş ve Ali Haydar Tirmisi’nin de dahil olduğu 25’den fazla ismin ihracına karar verdi. Sanat caminasına bomba gibi düşen bu haber sonrası ünlü sanatçılardan peş peşe açıklamalar geldi. Özellikle Arif Sağ yaptığı basın açıklamasıyla karara tepki gösterip, mücadele etmeye devam edeceğiz açıklamasını yaptı.

Arif Sağ açıklamalarına şöyle devam etti: ” Tüm bu olumsuzluklara rağmen kimse sesini çıkarmamaya devam ederse, biz MESAM ‘a gittiğimizde orada bizi engellemeye dahi çalışabişirler. Eğer bizi içeri almasalar bile biz hala oraya aday olmaya devam edeceğiz. Eğer hukuksal olarak ters bir şey çıkarsa B planını uygulayacağımızın bilinmesini istiyorum.” şeklinde konutu. Orhan Gencebay için de tepki dolu sözler söyleyen Arif Sağ,  ”Orhan Gencebay ‘ın yaptığı açıklamalar da nefret suçu niteliğindedir.” açıklamasında bulunarak ünlü sanatçıyı nefret suçu işlemekle suçladı. Bu açıklamalar karşısında MESAM ve Orhan Gencebay’ın ne cevap vereceği merak konusu.


Arif Sağ – Şeker Oğlan MP3 İndir mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir