Ankaralı Turgut – Oynama Şıkıdım

Tam adı Turgut Karataş olan sanatçı 1963 yılında Ankara’da hayata gözlerini açmıştır. Ailesinin içinde birçok müzisyenin bulunmasından dolayı çocuk yaşta kendini müziğin içinde bulmuştur. Daha 12 yaşında iken köy düğünlerinde darbuka çalarak başlamıştır. Babası da düğün ve etkinliklerde davul çalmaktadır. Askerlik yaşı gelene kadar darbukanın yanı sıra bağlama çalmayı da öğrenen sanatçı Ankara havalarından da söylemeye başlamıştır. Askerlik hizmetini yerine getiren sanatçı dönüşünde hemen albüm çalışmalarına başlamıştır. İlk olarak yöresel albümünü çıkaran sanatçı daha sonra 3 amatör çalışmasını da piyasaya sürmüştür.
Ankara’da başarıyı yakaladıktan sonra ismini bütün ülkeye yaymak isteyen sanatçı 1994 yılında İstanbul’a gelmiştir. İlk olarak Tarkan’ın Oynama şıkıdım Adlı eserini alaycı bir şekilde seslendirerek ilk albümünü çıkarmıştır. O dönem farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmiş ilgi odağı olmuştur. Ankaralı Turgut – Oynama Şıkıdım yüz binlerce albüm satışı gerçekleştirmiştir. Müzik şirketlerinin aranan ismi haline gelen sanatçı Barış Manço’ya ait olan Oku bakim adlı eserine de klip çekmiş ve müzik dünyasına yeni bir tarz kazandırmıştır. Daha sonra eşinin rahatsızlanması nedeniyle müziğe kısa bir ara vermiştir. 1996 yılında tekrar dönüş yapma kararı alan sanatçı Tutku müzik ile anlaşmıştır. Şirket ile çalışmalarını sürdürmüş ve Tavla, Arabası var, Döşeyelim abi isimli albümleri piyasaya sürmüştür. Müzik dünyasının tanınan yüzü haline gelmiştir ve daha birçok albüm ile müzik dünyasına katkıda bulunmuştur.
Para ve şöhret kapılarını açmasına karşın hayatında hiçbir değişikliğe izin vermeyen sanatçı halen Ankara’nın Altındağ isimli gecekondu mahallesinde oturmaktadır. İlk evliliğini Hülya Sakar ile yapan sanatçının bu evlilikten 5 çocuğu olmuştur. Daha sonra Meltem Karataş ile evlenmiştir ama anlaşamamışlar ve kısa sürede bu evliliğini de sonlandırmıştır.


Ankaralı Turgut – Oynama Şıkıdım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir