Ankaralı Namık – Arabada Beş Evde Onbeş

30 Nisan 1976 yılında Çankırı’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Namık Uğurlu olan sanatçı çocukluğu Ankara Altındağ’ da geçmiştir. Daha 6 yaşında iken saz çalmayı öğrenmiş daha sonra çeşitli düğün ve gazinolarda sahneye çıkmıştır. Eğitimini Malatya İnönü Üniversitesi Makine mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Fakat sanatçı mesleğini yapmayıp müziğe yönelmiş bu alanda çalışmalarına devam etmiştir. İlk sahne isimleri Sazcı Namık, Ayarcı Namık gibi isimler ile anılmıştır. Ankara’nın kendine özgü olan müziklerine esprili sözler ekleyerek farklı bir hava katmış ülke genelinde tanınmasında etkili olmuştur.
Albüm çalışmaları yürüten sanatçı 2005 yılında iki albüm birden çıkararak piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Bu albümler ile dikkatleri üzerine çeken sanatçı dinlenmeye başlanmış ve ülke genelinde bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Daha sonra 2006 yılında piyasaya sürdüğü Arabada beş evde onbeş isimli albümü milyonlar satmış ve birçok ünlü ismi geride bırakmıştır. Ankaralı Namık – Arabada beş evde on beş herkesin severek dinlediği eğlenceli bir şarkıdır ve bütün her yerde dinlenir duruma gelmiştir. Daha sonra birçok albüm çalışması yapan sanatçı Hovarda, Yapıştır koçum, Ah babam sağ olsaydı, Vay aslanım vay, Dar geldi sana Ankara, Seviyorsan bak yüzüme, Uyuma dayı paranı çalarlar, Oğlumun tabancası, Utandın mı, Ananın hayrına ver, Bayrama gidiyorum isimli albümleri de piyasaya sürmüştür.
Sanatçı popülerliğinin yanı sıra birçok suça karışma iddiası ile de uzun süre gündemde kalmıştır. Tam 38 kere gözaltına alınan şarkıcı tamamında tutuksuz yargılanarak serbest bırakılmıştır. Nebahat Uğurlu ile evlenmiştir ve bu evlilikten bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır. Ünlü şarkıcı 18 Ekim 2015 günü evinin 7.katından düşerek hayatını kaybetmiştir.


Ankaralı Namık – Arabada Beş Evde Onbeş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir