Altan Çetin Bir Küçük Aşk

Altan Çetin 17 Ocak 1979 yılında dünyaya gelen bir sanatçımız olarak müzik konusunda bizlere eserler sunmaktadır. Müziğe çok genç yaşlarda başlayan sanatçı bar ve gece kulüplerinde ilk zamanlar sahne almış bir isimdir. Bunun beraberinde ise Tarabya’da sanatçının piyanist şantörlük yaptığı bilinmektedir. Müzik hayatında ün sahibi olması ise Emel Müftüoğlu ile beraber çalışmış olmasıdır. Bu çalışmasının ardından kısa bir süre içerisinde ismini duyurmayı başardı. Gece kulüplerinde sahne almak yerine eser ve beste üretmeyi tercih eden sanatçı birçok ünlü sanatçıya eserlerini vermiştir. Altan Çetin Bir Küçük Aşk Şarkısı ün sahibi kazanmasına yardımcı olan şarkılardan biri olarak yer almaktadır. İzel’in seslendmiş olduğu bu şarkı iki isminde kısa bir süre içerisinde patlama yaşamasına 2000’li yılların başında yardımcı oldu.
Altan Çetin Bir Küçük Aşk şarkısının ardından ün kazanmasına katkı sağlayan bir diğer eseri Senden İbaret albümü yer almaktadır. Bu albümü Hande Yener için hazırlayan sanatçı yer alan şöhretine kısa bir süre içerisinde bir yenisini daha eklemiş oldu. Besteleri ile beraber önemli işler ortaya koyan sanatçı artık müzik piyasası içerisinde tanınmakta olan bir isim olarak yer aldı. Birçok önemli sanatçılar için beste hazırlayan Çetin artık aranmakta olan isimler arasında yer aldı.
Altan Çetin’in sahnelerden uzaklaşmasının ve söze yönelmesinin ardından ilk olarak 2013 yılında sahnede gördük. Bir proje kapsamında sahnede yer alan sanatçı Hande Yener’e vermiş olduğu Acele Etme ve Sen Yoluna Ben Yoluma eserleri ile beraber sahnede yer aldı. Sanatçının müzik hayatına giriş yapmasından bu yana 20’den fazla sanatçı ile beraber çalışmış olduğu ve bu kişilere birden fazla eser hazırlamış olduğu net bir şekilde yer almaktadır. Bu isimler arasında Bengü, Demek Akalın ve Hande Yener gibi isimler yer almaktadır.


Altan Çetin Bir Küçük Aşk mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir