Ali Osman Akkuş Solo Albüm

Ali Osman Akkuş 1951 yılında dünyaya gözlerini açmış bir sanatçımız olarak yer almaktadır. Türk Sanat müziği içerisinde önemli bir ses sanatçısı olarak yer almaktadır. Müzik hayatına sanatçı 1981 yılında TRT’nin açmış olduğu sınavı kazanarak başlamıştır. Sınavı kazanmasının ardından ise sanatçı Ankara Radyosu’na giriş yapmıştır. 35 yıl TRT’de çalışan sanatçı Türk Müziğe’ne çok önemli eserler ve şarkılar ile beraber katkılarını sağlamıştır. TRT Solo albümler serisinde bir albüm çıkaran sanatçı uzun bir dönem radyolarımızdan bizlere seslenmiştir.
Uzun yıllar TRT’de çalışmasının ardından sanatçı 2016 yılında emekli olmuştur. Müzik hayatında çıkarmış olduğu solo albümü ile beraber tanınmaktadır. Ali Osman Akkuş Sola Albümü sayesinde halen bizlere seslenmektedir. Özel hayatında ise sanatçı evli ve 2 çocuk babası olarak yer almaktadır. 2016 yılında TRT’den emekli olmasının ardından 2017 yılında sanatçı hastalık yüzünden hayata veda etmiştir. Sola Albümünün beraberinde sanatçının beraberinde 2 ayrı albümü daha yer almaktadır. Çeşitli orkestralar ile beraber çalışan sanatçı uzun dönem ses sanatçılığı ile beraber müzik severlere seslenmiştir. Birçok Halk konserlerinde yer alan sanatçı halk ile çoğu zaman bu konserler sayesinde buluşmuş bir insandır. Hayatı boyunca birçok şarkı seslendiren sanatçı kendi yorumu ile beraber her zaman dinleyenleri mest etmeyi başarmış bir isim olarak yer almaktadır.
Ali Osman Akkuş Solo Albümde vermiş olduğu eserlerin beraberinde Türk Müziği için çeşitli eserlerde bestelemiştir. Günümüzde halen radyolarımızı açtığımız takdirde sanatçının eserleri ile beraber karşılaşmaktayız. Uzun bir müzik hayatının ardından 66 yılında hayata veda eden sanatçının mezarı ise Karşıyaka mezarlığında yer almaktadır. Sanatçı TRT’nin en önemli ses sanatçılarından biri olarak hafızalarda yer almaktadır. Sözlerine ve eserlerine halen yeni sanatçılar ile beraber rastlamaktayız.


Ali Osman Akkuş Solo Albüm mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir