Ali Kınık Ali Ayşe’yi Seviyor

Ali Kınık birçok önemli parçası ile beraber hayatımız içerisinde yer alan ustalardan biri olarak bilinmektedir. Kınık 1974 yılında Malatya’da dünyaya gelmiş bir sanatçıdır. Eğitim hayatını şehri içerisinde tamamlamasının ardından üniversite eğitimi için Elazığ’da bir dönem kalmıştır. Fırat Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümden kısa bir süre içerisinde mezun olmuştur. Şarkılarının yanı sıra birçok deneme yazısı ve şiirleri sanatçının bulunmaktadır. Bu eserleri ile beraber birçok dergi içerisinde kendine yer bulmuştur. Müzik hayatında 1996 yılında Kültür müzik firması ile beraber çıkarmış olduğu Beni Öldü Say eseri ile beraber sanatçı önemli bir kitle içerisinde tanınmıştır. Sanatçının büyük bir ün kazanmasına yardımcı olan albümü ise 2010 yılında Ali Kınık Ali Ayşe’yi Seviyor olarak yer almaktadır.
2010 yılında çıkarmış olduğu albümün hemen ardından 2012 yılında sanatçı Düş’e Kalk’a eseri ile beraber yer almaktadır. Son olarak ise 2015 yılında Kalbi Kırık Şarkılar sanatçının eseri olarak yer almaktadır. Kişisel hayatı içerisinde evli ve bir çocuk sahibidir. Göktürk ismine sahip olan oğlundan anlaşılacağı gibi sanatçının şarkılarında Türklük nağmeleri her zaman yer almaktadır. Birçok şarkısı ise Türklüğü anlatan eserler olarak dinlenmektedir.
Ali Kınık Ali Ayşe’yi Seviyor şarkısını seslendirmesinin ardından bunun adına bir özel kanalda dizi çekilmiştir. 1996 yılında başlayan albüm serüveni son olarak 2015 yılında çıkarmış olduğu Kalbi Kırık Şarkılar ile son bulmuştur. 2015 yılından günümüze kadar sanatçının her hangi bir albümü yer almamaktadır. İlerleyen zaman içerisinde ise sanatçının yeni projeler ile beraber karşımıza çıkması beklemektedir. Çeşitli illerde çeşitli alanlarda şarkıları ile beraber gençlerin karşısında yer alan Kınık sazı ile beraber şarkılarına çoğu zaman eşlik etmektedir. Yeni albümlerini ise kısa bir süre içerisinde piyasaya sunması sanatçıdan beklenmektedir.


Ali Kınık Ali Ayşe’yi Seviyor mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir