Ali Güven Yolcu

Ali Güven, ülkemizin önemli pop şarkıcıları arasında yer almaktadır. Aslen Türk olan Ali Güven, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Almanya’nın Nürnberg kentinde dünyaya gelen Ali Güven 11 yaşında ise Türkiye’ye kesin olarak dönüşünü gerçekleştirmiştir. Ali Güven ilk okuldan sonra konservatuvar kazanmıştır ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Çalgı Eğitimi bölümünü bitirmiştir. Öğrencilik hayatında da kariyerinde olduğu gibi başarıları ile tanınan bir isimdir. Meslek olarak vokalist ve müzisyen statüsünde yer almaktadır. Vokal, gitar, çalgı, ney, ud ve perküsyon aletlerini çalabilmektedir. 1997 senesinden günümüze kadar etkin yılları bulunan Ali Güven’in müzik hayatına girişi de Yolcu adlı albümü ile başlamıştır. Ali Güven Yolcu adlı albümünü çıkardıktan sonra meşhur olma yolunda önemli bir adım atmış bir sanatçıdır.
Ali Güven konservatuvar okuduğu yıllarda barlarda program yapmaktaydı. Bu sıralarda Hakan Peker ve Feyyaz Kuruş tarafından keşfedilen ünlü ses sanatçısı, keşfedilmesinin ardından toplamda 6 adet albümünü piyasaya sürmüştür. Albümlerindeki tüm parçalar kendisine aittir ve pek çok sanatçıya da çok sayıda beste yapmıştır. Ali Güven Yolcu adlı albümünü ilk olarak çıkarmıştır. Peker Müzik şirketi ile bağlantısı sayesinde bu albümünü 1997 senesinde piyasaya sürmüştür. Bu albümünü çıkartması ile birlikte oldukça meşhur bir isim haline gelen Ali Güven, hemen ardından 2 sene sonra da 199 senesinde Boynumun Borcu adlı albümünü çıkarmıştır.
Bu çıkarmış olduğu 2 albümü ile piyasada oldukça isminden söz ettiren Ali Güven, 2012 senesine kadar albümlerini piyasaya sürmeye devam etmiştir. Bu albümleri incelenmeye alındığında Yeter ki Aşk Olsun, Gönlünden Taşındım, Karpit, S.O.S, Yanımda Ol, Türkçe Pop gibi önemli albümler ile karşılaşılması mümkündür. Ülkemizin en önemli ses sanatçıları arasında hala ismi hafızalarda yer almaktadır.


Ali Güven Yolcu mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir