Aldo Ayrılık Çeşmesi

Aldo yani gerçek ismi ile Adnan Büyükgüner 1965 yılında Almanya doğumlu bir sanatçıdır. Küçük yaşta birden fazla dili akıcı şekilde konuşmaya başlamıştır. 12 yaşında Türkçe ile tanışan Aldo sanat hayatına bale ile başlamıştır. Eğitim hayatının sonrasında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde TIP eğitimi alarak tamamlamıştır. Bunun ardından ise Türkiye’de İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde Orman Mühendisliği eğitimini almıştır. İstanbul’da yaşadığı dönem içerisinde müzik ile ilgilenen Aldo kısa bir süre içerisinde önemli mekanlarda sahne almaya başlamıştır. Birçok dilde söylediği şarkılar ile ise hafızalara kazınmıştır.
Aldo Ayrılık Çeşmesi albümü ile kısa bir süre içerisinde ün kazanmayı başarmıştır. Kısa süre içerisinde kazanmış olduğu ünün ardından mekanlarda sahne almaya devam eden önemli isim film ve dizi alanında her hangi bir rolde karşımıza çıkmadı. Sadece müzik alanında yer alan başarıları ile dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Sanatçının şuan halen sahnelerde şarkı söylemekte olduğu bilinmektedir.
Aldo Ayrılık Çeşmesi albümün ardından kaset, plak veya dijital ortamlarda dinleyicilerine çok fazla eser sunmadı. Bunun yerine daha çok gece kulüpleri veya gazinolarda dinleyici kitlesine hitap etmeyi tercih etti. Sahne kıyafetleri ve enerjik bir şekilde sahnede oluyor olması ise dinleyicilerinin kulaklarının pasını silerken bir diğer yandan ise eğlendiriyor. Sanatçının müzik alanında ise resmi olarak her hangi bir eğitim almadan sesini bu kadar kaliteli kullanıyor olması ise önemli bir başarı olarak anılmaktadır. Türk sanat müziği, Alaturka ve arabesk gibi alanlarda şarkılarını Aldo dinleyicilerine seslendirmektedir. Sahne kıyafetleri ise sanatçının her zaman ilgi çekecek derece yer almaktadır. 1987 yılında Köyüm plak ve kasetçilik tarafından çıkarmış olduğu Ayrılık Çeşmesi albümü koleksiyonerler tarafından aranmakta olan eserler arasında yer almaktadır. Bu albüm ile bir dönemin unutulmaz ismi olarak hafızlarımızda yer almaktadır.


Aldo Ayrılık Çeşmesi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir