Ahmet Şafak Yalnız Kurt

Ahmet Şafak, uzun ismi ile Ahmet Şafak Demirci olarak bilinmektedir. 1 Ocak 1961 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk müzisyen, bestekar, söz yazarı, yazar ve oyuncu görevleri bulunmaktadır. Meşhur olma zamanları ise 1999 senesinden günümüze kadar ki süreçtir. Ahmet Şafak Yalnız Kurt adlı albümünü çıkarttıktan sonra asıl şöhrete kavuşmuş bir isimdir. 1961 yılında dünyaya gelen usta ses sanatçısı toplamda 12 adet albüm yapmıştır. Ahmet Şafak aynı zamanda oldukça çeşitli müzik şirketleri ile de bağlantısı bulunan, usta bir ses sanatçısı olarak değerlendirilebilir.
Ahmet Şafak, ilk albümünü Yüreğim Yüreğinle adlı ismiyle çıkartmıştır. Çıkartmış olduğu bu albümünün ardından ancak bu şarkı çok fazla tutan bir şarkı olmamıştır. Ahmet Şafak Yalnız Kurt adlı albümünü çıkarttıktan sonra asıl şöhretine kavuşmuş olan bir isimdir. Bu albümü çıkartmış olduğu ikinci albümüdür. Bu albümünü Şahin Özer müzik etiketi ile piyasaya sürmüştür. 1999 senesinde çıkartmış olduğu bu albüm ile patlamasını gerçekleştiren Ahmet Şafak’ın daha pek çok albümünün bulunduğu da kariyerine bakıldığında çok rahat bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Ahmet Şafak’ın söz ve müziğini kendisi oluşturduğu eserleri arasında yer alan Adam Gibi, Sarıkamış, Sevdalı Şehir, Kan Uykusu, Yüreğinle Gel, Habersiz Gitme, Unut Onu gibi şarkılar da sevenlerinin en çok tuttuğu ve Ahmet Şafak’ı meşhur eden parçalar arasında yer almaktadır.
Ahmet Şafak üstelik birçok ödüle de layık görülmüş bir isimdir. Bakü’de vermiş olduğu 2007 yılındaki konserinin tüm gelirlerini Azerbaycan ordusu ile paylaşmıştır ve Fahri Ferman ödülüne layık görülmüştür. Bunun haricinde Ahmet Şafak’ın pek çok kitap yazdığı da görülmektedir. Bir sıralar ise TGRT’de Söz Müzik Ahmet Şafak adlı bir şov programı yapmıştır.


Ahmet Şafak Yalnız Kurt mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir