Ahmet Enes Ahval

Ahmet Enes Karaçam olarak uzun ismi ile bilinen bu usta ses sanatçısı, 18 Aralık 1984 senesinde Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Ahmet Enes usta bir Türk bestecisi, söz yazarı ve aynı zamanda oyuncudur. Meslekleri arasında seslendirmen, gazeteci ve şair nitelikleri de bulunmaktadır. Ahmet Enes aynı zamanda vokal, gitar ve bağlama çalgıları ile bilinmektedir. Eğitimini liseye kadar Üsküdar’da tamamlayan Ahmet Enes daha sonrasında da öğrencisi olduğu okulun assolistliğini üstlenmektedir. Üniversite öğrenciliği zamanlarında Radyo 7’de ve İstanbul’un Sesi adlı radyolarında haber spikerliği yapmaya başlamış bir isimdir. Sesi daha o zamanlardan oldukça beğenilen Ahmet Enes Ahval adlı çıkartmış olduğu albümü ile de tanınmaya başlayan bir isim haline gelmiştir.
Ahmet Enes’in Talha Bora Öge, Selim Gülgören, Özcan Deniz, Ufuk Akyıldız gibi ünlü isimler ile de çalışmalarının bulunduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Ahmet Enes Ahval adlı albümünü çıkardıktan sonra da asıl şanına kavuşmuş olan bir isimdir. Ahmet Enes bu albümünü 15 Nisan 2013 tarihinde tam olarak piyasaya sürmüştür. Pasaj Müzik yapımcısıdır. Ahval adlı albümü ile oluşturmuş olduğu şöhretini daha sonrasında ise çıkartmış olduğu tekli parçalar ile devam ettirmiştir. Aynı zamanda ilk solo albümü olarak Ahval adlandırılabilir ve toplamda bu albümde 10 adet şarkı bulunmaktadır. Ahmet Enes’in bu albümünden sonra 2015 yılından itibaren de tekli şarkılara geçiş yaptığı görülmektedir.
Ahmet Enes yine Pasaj Müzik etiketi ile ilk tekli parçasını Az Çok adlı ismiyle 2015 senesinde çıkartmıştır. Pasaj Müzik etiketi ile çıkartmış olduğu ikinci parça ise 2017 senesindeki Bugün Böyle adlı parçasıdır. Bunların haricinde Yok, Gidenler, Sevdim, Cennet, Sır, Çocukluk gibi kendi yapımcılığını üstlendiği çeşitli parçaları da bulunmaktadır.


Ahmet Enes Ahval mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir