Ahmet Çalışır – Muhabbet İlahi Kasideleri

18 Aralık 1966’da dünyaya gözlerini açan Ahmet Çalışır Konya’da dünyaya geldi. Küçük yaşta hafızlık eğitimi alan Çalışır eğitim hayatına sonrasında Konya İmam Hatip lisesinde devam etti. Sonrasında ise Konya Selçuk Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği adına lisans eğitimi aldı. Yüksek lisansını ise aynı üniversitede Sosyoloji üzerine yapan sanatçı öncesinde belirli bir dönem Konya Selimiye Camii’nde müezzinlik yaptı. İlerleyen zaman içerisinde ise sanata dair devlet korolarında rol aldı. Ahmet Çalışır Muhabbet İlahi ve Kasideleri ile kendine önemli bir dinleyici kitlesi edindi.
Şuan halen sanatçı Konya Türk Tasavvuf Müsikisi Topluluğunda sanat yönetmeni ve ses sanatçısı olarak görev almaktadır. Sanatçının ses çalışmaları dışında çeşitli kitapları da bulunmaktadır. Beste-i Kadim’den Beste-i Cedid’e Mevlevi Ayinleri kitabı yer almaktadır. Albüm konusunda ise çeşitli çalışmaları günümüzde yer almaktadır. Canım Efendim, Muhhabet, Nev-Niyaz, O’nun Yolunda, Vuslat 2 ve Gümüş Tül gibi albümleri bulunmaktadır. Ahmet Çalışır Muhabbet İlahi ve Kasideleri seslendirmesi ardından büyük bir beğeni toplamıştır. İlahi alanında çeşitli eserleri halen günümüzde seslendirmektedir. Tasavvuh müziğinin aranan isimlerinden biri olarak önemli seslendirmeleri bulunmaktadır.
Akademik kariyerinde ise sanatçının çeşitli başarıları bulunmaktadır. Yurt dışında çeşitli ülkelerde Klasik Türk Musikisi adına sanatçının çeşitli vermiş olduğu seminerleri bulunmaktadır. Sesinin tınısı ve kalitesi sayesinde çok fazla ekranlar karşısında olmayan sanatçının başarı anlamında büyük projeleri bulunmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi Komek Müzik ve Kur’an Hocaları Koordinatörülüğü üstlenmiş olduğu önemli görevlerden biri olarak yer almaktadır. Belirli bir dönem ise sanatçının Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sanatsal Projeler Danışmanlığı yaptığı bilinmektedir. Güzel sanatlar, müzik ve dini alanda yapmış olduğu çalışmaları seminerlerde kendi anlatımı ile beraber büyük bir beğeni toplamaktadır. Sanatçının ilerleyen zaman içerisinde hazırlayacağı yeni projeler ise merak edilmektedir.


Ahmet Çalışır – Muhabbet İlahi Kasideleri mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir