Ahmet Aslan – Minnet Eyleme

Ahmet Aslan 1968 yılında Tunceli iline bağlı Hozat’ın Taux köyünde dünyaya gelmiştir. Okul hayatının ilköğretim yıllarını köyü ve doğduğu yer olan Taux’ta geçiren sanatçı ortaöğretim yıllarına bulunduğu köyde ortaokul olmadığı için Hozat’ta devam etmiştir. Lise eğitimini de Hozat’ta tamamlayan Ahmet Aslan üniversite için Diyarbakır resim fakültesini kazanmış olsa da buraya gitmemiş ve İstanbul Teknik Üniversitesi devlet konservatuarı müzik bölümünü tercih etmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden başarı ile mezun olan sanatçı daha sonra hayatına Almanya’da devam eder ve Dünya müzik akademisinde okuyarak müzik eğitimini tamamlamış olur.
1996 yılında Almanya’ya taşınan sanatçı Türkçe,Kürtçe ve Zazaca türküler seslendirmeye başlamıştır. Youtube izleme kanalında yayınladığı minnet eyleme bir çok kişinin dikkatini çekmiştir. Ahmet Aslan ve Minnet eyleme adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. 2. Albümü olan Meleklerin dansı daha çok Türkçe ve Zazaca halk şarkıları ve özgün bestelerden oluşuyor. Tanımadığım ten, Üryan geldim, Geberiyorum, Beni hor görme, Nem kaldı, Susarak özlüyorum, Dermanın olaydım, Sarı gelin gibi daha bir çok eserini seslendiren sanatçı sevenleri tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmekte ve dinlenmektedir. Bunların dışında dizi ve film müzikleri de yapan sanatçının birçok filmde eserleri kullanılmış Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizinin müziğini yaparak adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur.
Ahmet Aslan başarılı bir müzik hayatının yanı sıra resim ile de ilgilenmektedir. Sanatçı ruhu taşıyan ve kendisi gibi sanatçı Mikail Aslan ile akraba olan Ahmet Aslan Latar adını verdiği bir müzik aleti tasarlamıştır. Tasarımını kendisinin yaptığı bu müzik aletini eserlerinde kullanarak dünyaya tanıtan Ahmet Aslan sanata verdiği önemi ve ne kadar değerli bir insan olduğunu kanıtlamış, özgün bir müzik tarzı oluşturmayı başarmıştır.


Ahmet Aslan – Minnet Eyleme mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir